Vodeni sportovi

Splićani slavili u Gružu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 29.03.2010.

U finalnoj utakmici Kupa Hrvatske za mlađe juniore vaterpolisti Mornara su u Dubrovniku dobili Jug nakon produžetaka i trofej pobjednika odnijeli u Split.

JUG - MORNAR 3:4 (1:2, 0:1, 1:0, 1:0, 0:0, 0:1)

JUG: Popadić-Batina (15 obrana), Kolić 1, Matušić, Duždević, Radović, Jovanović, Čučka, Ivaniš 1, Špetić 1, Tadić, Monković, Fatović, Krkić, Bogdanović. Trener: Lončarić

MORNAR: Anić (9 obrana), Čagalj, Butić, Lemešić, Čalić 1, Ivanišević, Lozina 1, Štambuk, Bilas, Mustapić, Radilović 2, Mimica, Banjan, Ivković. Trener: Mladinić

Vezane vijesti

Igrač više: Jug 1/7, Mornar 1/5

Peterci: Jug -, Mornar 0/1

Zlatne medalje i trofej pobjednika Kupa za mlađe juniore u Gružu je protiv Juga osvojio splitski Mornar. Splićani su u finalu nakon prvog poluvremena vodili 3:1, prednost su ispustili u drugom dijelu kad su u obje četvrtine primili po jedan gol (3:3), ali manje od minute prije kraja izvukli su se iz škripca.

Mate Anić je skinuo udarac Luke Kolića u situaciji s igračem manje i rasplet finala odgodio za produžetke. Ključni je gol u drugom produžetku postigao Luka Radilović i zasluženo slavlje igrača trenera Vilija Mladinića moglo je početi.

Broncu je osvojio Jadran protiv Šibenika (13:5), Mladost je u utakmici za peto mjesto pobijedila Primorje (7:3), a POŠK u utakmici za sedmo Medveščak (5:3). Najbolji strijelac turnira je Ivo Štambuk iz Jadrana (13 golova), a Toni Popadić Batina (Jug) je i najbolji golman i najbolji igrač.

• Obrisan korisnik30.03.2010. u 01:18
    sad ce radilovica i stambuka kupit mladost iz, imate jedan put pravo pogadat,iiiiiz zagreba..hebate sveti djika