Bundesliga, 25. kolo, 07.03.2010, 15:30 h
Nürnberg 3:2 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Bayer posrnuo kod davljenika

Borna Rupnik • nedjelja, 07.03.2010.

Svemu dođe kraj, pa tako i Bayerovom nizu nepobjedivosti. Sastav iz Leverkusena prvi je ovosezonski prvenstveni poraz doživio u Nürnbergu...

Želja za izbjegavanjem ispadanja iz lige u nedjelju je u Nürnbergu nadjačala želju za osvajanjem naslova prvaka. Domaći davljenik svladao je jednog od kandidata za prvo mjesto, dosad neporaženi Bayer iz Leverkusena, rezultatom 3:2.

Kraj? Prvi dio

Nakon rekordna 24 susreta bez poraza od otvaranja prvenstva Bayer već tri kola ne zna za pobjedu, čime je ugrozio svoje šanse za osvajanje naslova prvaka. Momci s BayArene remizirali su kod Werdera (2:2) i kod kuće s Kölnom (0:0), a sada ih je zadesio i poraz od Nürnberga.

Obje su momčadi imale prilike za vodeći pogodak, no prva se zatresla mreža reprezentativnog vratara Renea Adlera. U 42. minuti Eric Maxim Choupo-Moting nakon dobivenog dvoboja Maika Frantza pronalazi put između Bayerovih braniča za 1:0.

A poluvrijeme nije moglo završiti gore za goste. Tik prije odlaska na odmor primili su i drugi pogodak, a zapaprio im je isti igrač odmjerenim udarcem s 13 metara.

Što god je Jupp Heynckes rekao svojim mladićima u svlačionici, nije pomoglo. Nakon samo desetak minuta igre u nastavku, Mickael Tavares iza Adlerovih leđa šalje udarac iz kuta Marcela Rissea za, pokazat će se, nedostižnih 3:0.

Kraj? Drugi dio

Brazilski branič Breno, Nürnbergov igrač na posudbi iz Bayerna, protiv Bayera je teško ozlijedio koljeno i za njega je sezona vjerojatno gotova.

Naime, Bayer se tek tada probudio, ali bilo je prekasno. Stefan Kiessling lakoćom je u 66. minuti produžio asistenciju Gonzala Castra u prazni Nürnbergov gol za 3:1 da bi potpunu neizvjesnost vratio Patrick Helmes samo šest minuta poslije.

Naravno, gosti su jurnuli po treći, izjednačujući pogodak, ali usprkos svim njihovim naporima domaća je obrana izdržala i sačuvala sva tri boda, vrijedna barem privremenog bijega iz opasne zone.