Borna Rupnik • subota, 06.03.2010.

Ivan Rakitić ponovno se upisao u strijelce Schalkea, a Soldin Köln još je jednom remizirao s vodećom momčadi lige, a posebno mu zadovoljstvo predstavlja da ove sezone od Bayerna - nije izgubio...

Schalke je uspjeh protiv lokalnih rivala iz Dortmunda nadogradio vrlo važnom pobjedom u Frankfurtu i privremeno se domogao drugog mjesta na ljestvici. Gosti iz Gelsenkirchena vodili su na Commerzbank Areni 2:0 nakon samo 15 minuta igre, zahvaljujući Matipu i Höwedesu.

Tračak nade Eintrachtu donio je Meier početkom nastavka, ali je sve dileme riješio hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić pogotkom za 3:1 u 80. minuti. Nakon Kuranyijeve asistencije preostalo mu je samo biti brži od protivnika i pogurnuti loptu u mrežu. Konačnih 4:1 postavio je Kuranyi minutu prije kraja.

Bayern je nakon izbijanja na čelo poretka u Kölnu uzeo samo bod. Zvonimir Soldo izvukao je tijekom jeseni na Allianz Areni remi, a isto je ponovio i pred svojim navijačima. Svakoj je momčadi pripalo po poluvrijeme: Kölnu prvo, a Bayernu drugo.

Domaćini su poveli preko Podolskog, koji je svom bivšem klubu zabio iz slobodnog udarca, a gosti su poravnali preko Schweinsteigera u 58. minuti. Ivica Olić dobio je priliku od početka, ali ga je dvije minute prije Bayernovog gola zamijenio Klose. Danijel Pranjić cijelu je utakmicu proveo među pričuvama.

Zahuktali Stuttgart prokockao je u Bremenu dva gola prednosti. Pogrebnjak i Khedira usmjerili su vodu na Stuttgartov mlin, no Werder se vratio unutar samo šest minuta. Na 2:1 smanjio je Almeida, a bod domaćinima nakon strogo dosuđenog kaznenog udarca donosi Frings u 81. minuti utakmice.

Wolfsburg je na svom terenu bio uvjerljiv protiv Bochuma, premda se Freier prvi upisao u strijelce. Dva gola Džeke te po jedan Martinsa i Santane bili su dovoljni da udobrovolje prisutne gledatelje.

Junak dana u Hamburgu postao je Jansen, koji je protiv fenjeraša iz Berlina postigao zgoditak vrijedan tri boda. Ključni se trenutak zbio u 40. minuti susreta. Naš Mladen Petrić bio je udarnoj postavi HSV-a, a poslije 64 minute igre zamijenio ga je Van Nistelrooij.

Ivica Banović nije bio te sreće. Na terenu je proveo tri minute više, ali je njegov Freiburg kod kuće poražen od Hannovera. Elson je u 63. minuti doveo Hannover u vodstvo, brzo je poravnao Abdessadki, a Bruggink još brže zabio za Hannoverovih 2:1.