Szegedu uzaludna pobjeda s Constantom

Matej Milanović • nedjelja, 07.03.2010.

U posljednjem kolu skupine A rukometne Lige prvaka Montpellier je igrao neriješeno s Valladolidom. Pick Szeged je lagano slavio doma s Constantom, a Čehovski Medvedi su u gostima razbili PAOK.

U skupini A su svi putnici u osminu finala bili poznati i prije zadnjeg kola. Najzanimljiviji susret kola igran je u Montpellieru gdje su se domaćima suprotstavili igrači Valladolida. Gosti su nakon devet minuta vodili 6:4. Potom je Montpellier izjednačio i do 21. minute preokrenuo na 13:11.

Španjolci se ipak nisu predali te su s tri uzastopna gola ponovno poveli. Na poluvrijeme se otišlo sa 16:15 za goste koji su po povratku na teren povisili na 18:15. Montpellier je u 40. minuti izjednačio na 21:21, ali je pet minuta kasnije Valladolid ponovno imao +3, 25:22.

Domaći su ponovno izjednačili pet minuta prije kraja, na 27:27. Do kraja susreta su oba sastava upisala po tri gola za konačnih 30:30. Kod domaćih je izvrsni Nikola Karabatić zabio 12 golova. Kod Valladolida, koji je propustio nekoliko prilika da dobije utakmicu, najbolji je pak bio Gurbindo sa šest zgoditaka.

Pick Szeged, koji u ovom zadnjem kolu nije imao više nikakve šanse za prolaz, uvjerljivo je nadigrao Constantu koja je već osigurala četvrto mjesto i nije imala potrebe za pretjeranim naporima. Rumunji su dobro odigrali prvo poluvrijeme i nakon 30 minuta vodili 17:14. No, u nastavku su gosti zabili samo osam golova, dok ih je Pick Szeged postigao čak 21 te je utakmica završila 35:25. Kod Mađara je čak deset golova zabio Žvižej, od čega jednog sa sedam metara, dok je Constantu predvodio Sabou sa šest golova, od kojih četiri sedmerca.

Čehovski Medvedi su pak drugo mjesto u skupini potvrdili razbivši u gostima PAOK. Rusi su susret otvorili sa 7:0 i tada je već bilo jasno kako će se utakmica završiti. Do poluvremena su Rusi pobjegli na 12 razlike, 24:12. U Nastavku dvoboj je razlika narasla rasti i na koncu su Čehovski Medvedi pobijedili s ogromnih 46:22. Valja napomenuti da na susretu nije bilo niti jednog isključenja.