Dragovoljcu samo bod

Ivana Strahija • ponedjeljak, 08.03.2010.

Na domaćem su travnjaku u Sigetu Dragovoljci osvojili samo bod protiv Solina. I u Kutini, Vukovaru i Imotskom su gosti imali sreće. Od domaćina najsretniji su nakon utakmice bili Splićani, koji su pobijedili drugoplasirani Pomorac.

Solidan Solin sa Sigeta nakon nedjeljnog dvoboja s Hrvatskim dragovoljcem nosi bod, susret je završio s 0:0. Iako se mnogo očekivalo od pozitivnog šoka promjene trenera, klupu je napustio Damir Mužek a preuzeo Davor Mladina, igračima u crnom trebat će još kakav poticaj za upisivanje sva tri boda. S druge strane, Ivan Pudar očito dobro čini solinskim nogometašima, koji pod njegovim vodstvom još nisu upisali poraz.

Kutinski nogometni klub porazom je protiv Mosora sam sebi dodatno otežao ostanak u Drugoj HNL. To je bila utakmica koju su Kutinjani morali dobiti, ali dakako nisu, ponajviše zahvaljujući agilnom Žaji, koji je zabio oba gola za goste. Za taj podvig trebale su mu dvije minute, od 87. do 89., u kojima je izjednačio gol domaćeg Divkovića iz 4. minute te donio svojoj ekipi pobjedu.

Na domaćem su travnjaku kiksali i Imoćani, kojima je presudilo Lučko. Dvoboj gornjeg dijela ljestvice počeo se razvijati u drugom poluvremenu, kad je domaći Vučić u 47. minuti zabio gol za vodstvo Imotskog. Njegov je trud anulirao Lončar u 49. minuti postigavši gol za 1:1, a za konačnu je pobjedu precizan bio Džaja u 70. minuti.

Svoj je bodovni saldo u gostima podebljao i Rudeš, ostavivši Vukovarce da se pitaju što se dogodilo. Nakon gola Živkovića za 1:0 u početnim minutama utakmice, gosti su uspjeli izjednačiti u 26. preko Loze, te povesti u 35. zahvaljujući Raiću. No, Vukovarci su se još mogli izvući iz neugodne situacije početkom drugog dijela s bijele točke, ali precizan nije bio Spasić, koji promašuje cijeli gol Rudeša.

Od domaćih pobjeda zasigurno je najveća ona Splita, kojeg mnogi već vide kao novog prvoligaša. U dvoboju s direktnim protivnikom u borbi za prvo mjesto tablice, Pomorcem, Split je slavio s dva rana gola, onim Grizelja u sedmoj minuti i potom Paraća u 11. Park mladeži je i ovog puta bio pun, podvig Splita pratilo je oko 2500 gledatelja.

Trobodu se vesele i u Sisku, koji je konačno pobijedio. Segesta je s minimalnih 1:0 svladala bolje plasirani Vinogradar, a strijelac je bio Lekavski u 35. minuti. Segesti je svakako pomogao igrač više, kojeg su imali veći dio susreta, jer je u 13. minuti isključen gostujući Palčić.

Najviše je golova palo u Suhopolju, gdje su domaći nogometaši protiv Junaka slavili s 3:1. Dvojbi oko pobjednika nije bilo, Suhopolje je do 70. minute došlo do 3:0 pogocima Pejića, Magdića i Prlića. Gosti su svakako imali prilike, no iskoristili su tek jednu, Petrić je pogodio za 3:1 u 90. minuti.