Vratio se "kralj" James

Branimir Korać, HINA • subota, 13.03.2010.

LeBron James je zabio 23 koša uz 10 asistencija i šest skokova, predvodeći gostujuće Cleveland Cavalierse do njihove osme pobjede u zadnjih devet utakmica nad Philadelphia 76ers od 100:95 u petak.

James je propustio zadnje dvije utakmice zbog ozljede gležnja. Njegov suigrač Mo Williams je postigao 21 pogodak, Delonte West je dodao 17, a Brazilac Anderson Varejao 12 i isto toliko skokova. Za Philadelphiju je Andre Iguodala zabio 30 koševa, Elton Brand 24. Ovo je Philadeplhiji osmi poraz u zadnjih devet utakmica. Cleveland je gubio 85:80, 9:50 minuta do kraja prije nego je krenuo u seriju od 11:2 koja ga je dovela do vodstva. Sixersi su došli na 98:95 i imali su priliku izjednačiti, ali je Igoudala izgubio loptu.

U Phoenixu su gostujući Los Angeles Lakersi bili bolji do domaćina Sunsa 102:96. Kobe Bryant je zabio 20 koševa uz 10 skokova i osam asistencija i aktualni su NBA prvaci uspjeli nadoknaditi razliku od 15 koševa. Amare Stoudemire je zabio 29 koša uz 16 skokova za Phoenix (40-26) koji je izgubio tri od zadnje četiri utakmice.

Boston Celticsi su konačno stigli do pobjede i to nad Indiana Pacersima od 122:103. Paul Pierce je postigao 20 pogodaka, Rajon Rondo 16 uz 11 asistencija. Zamjene Glen Davis i Nate Robinson su zabili svaki po 15 koševa. Kevin Garnett je bio jedini iz prve postave Celtica koji nije došao do dvoznamenkastog učinka, zabivši samo devet koševa u trećoj četvrtini.

Vodeća ekipa u Atlantskoj diviziji vodila je šest razlike na kraju prve čevtrtine ali je tu razliku povećala na 20 koševa do poluvremena. Ova je pobjeda prekinula niz do dva poraza za Boston kojeg su navijači izviždali nakon poraza na domaćem terenu od Memphis Grizzliesa u srijedu. Roy Hibbert je predvodio Pacerse sa 23 koša, a Danny Granger, koji se vratio u igru nakon suspenzije od jedne utakmice zbog tuče u subotu, 16 koševa.

Charlotte Bobcatsi bili su bolji od Los Angeles Clippersa 106:98 i tako ostvarili važnu pobjedu u borbi za pozicije za doigravanje. Već do poluvremena Charlotte je stigao do visoke prednosti, u nastavku su se gosti uspjeli približiti, ali ne i posve zaprijetiti. Stephen Jackson je ubacio 24 poena uz šest asistencija, 17 poena i šest skokova dodao je Gerald Wallace, a deset poena i 11 asistencija Raymond Felton. Kod Clippersa Baron Davis je ubacio 24 poena uz sedam asistencija, 18 poena je dodao Rasual Butler, a 13 poena i 11 skokova Chris Kaman.

Važan dvoboj odigrali su Miami i Chicago, a do pobjede je stigao Miami koji je slavio 108:95. U prvom poluvremenu Dwyane Wade nije bio na uobičajenoj razini, no u nastavku susreta bio je pravi i odveo svoju momčad do pobjede. U intenzivnoj utakmici viđeno je i dosta nervoze, a isključenje je zbog dvije tehničke pogreške zaradio Kirk Hinrich. Do same završnice susreta Heat se uspio odvojiti na visoku prednost i Chicago nije imao nikakve šanse. S 25 poena i šest skokova Jermaine O'Neal je predvodio Miami, a 23 poena i sedam skokova je dodao Quentin Richardson. Kod gostiju po 20 poena ubacili su Jannero Pargo i James Johnson, a 18 poena i 11 skokova dodao je Brad Miller.

Oklahoma je neočekivano teško stigla do pobjede protiv New Jersey Netsa. Manje od sedam minuta prije kraja Thunder je vodio s 15 poena prednosti da bi na kraju slavili s tijesnih 104:102. Kevin Durant ponovno je bio najbolji srušivši pritom i rekord Spencera Haywooda po broju utakmica s 30 ili više poena u sezoni. Ovaj susret završio je s 32 poena i 12 skokova, 27 poena i šest skokova dodao je Jeff Green, a 11 poena i deset asistencija Russell Westbrook. Kod poraženih 19 poena i osam asistencija upisao je Devin Harris, a 16 poena Jarvis Hayes.