Ostali sportovi

Ude i Tkalčec u Cottbusu bez podija

Maja Giljanović • subota, 13.03.2010.

Hrvatski reprezentativci Filip Ude i Tijana Tkalčec nastupili su na drugom ovogodišnjem natjecanju Svjetskog kupa u Cottbusu u tri finala i osvojili jedno šesto i dva osma mjesta.

Hrvatski gimnastički reprezentativci Filip Ude i Tijana Tkalčec u Cottbusu su na drugom ovogodišnjem natjecanju Svjetskog kupa (prvi u Montrealu prošli tjedan prošao je bez sudjelovanja naših) nastupili u tri finala i osvojili jedno šesto i dva osma mjesta.

Ude je za vježbu u finalu partera osvojio ocjenu 14,075 i zauzeo šesto mjesto ispred Andreja Čerkasova (13,725) i Dimitirosa Markousisa (12,500). Matthias Fahrig (14,275) je bio peti, Angelo Rivera (14,475) četvrti, a podij su izborili brončani Nizozemac Jeffrey Wammes (14,575), srebrni Grk Stavros Kekelos (14,825) i zlatni Nijemac Marcel Nguyen (15,275).

Vezane vijesti

Srebrni olimpijac je u finalu vježbe na konju s hvataljkama pao, zaslužio ocjenu 14,000 i zauzeo posljednje mjesto. Bolji od Čakovčanina bili su redom Cyril Tommasone (14,400), Yann Moutoussamy (14,450), Zoltan Kallai (14,650), Vid Hidvegi (14,675) i na postolju Rus Matvej Petrov (15,000) na trećem, Japanac Koki Sakamoto (15,050) na drugom i Slovenac Sašo Bertoncelj (15,475) na prvom mjestu.

Pala je i Tkalčec na prvom preskoku i na koncu zaradila ocjenu 12,512 dovoljnu za osmo mjesto iza Joanne Litewske (13,287), Teje Belak (13,350), Tjase Kysselef (13,387), Anysie Unick (13,512) i na postolju brončane Mađarice Renate Toth (13,625), srebrne Kanađanke Kristine Vaculik (13,787) i zlatne Njemice Oksane Čuzovitine (13,875).

Treće natjecanje Svjetskog kupa je u Dohi od 22. do 24. ožujka.