Real uspio što Barcelona nije

Branimir Korać • nedjelja, 14.03.2010.

Odličnom igrom u drugom poluvremenu Real je slomio otpor dobre Valencije i pobjedom u gostima se oporavio od domaćeg poraza protiv Maccabija u Euroligi. Madridski klub slavio je 78:67...

Neven Spahija s Valencijom je već na svom parketu svladao Barcelonu stoga je Real vrlo ozbiljno shvatio ovaj susret. Madriđani su u Valenciju doputovali i kako bi se "rehabilitirali" nakon poraza od Maccabija u Euroligi, poraza koji im je umjesto Partizana donio u četvrtfinalu Eurolige Barcelonu.

Neven Spahija: Nakon dugo vremena izgubili smo na svom parketu, znali smo da će taj dan morati doći. Nismo dovoljno djelovali kao momčad, a samo tako se može pobijediti ekipa poput Reala. U svlačionici sam čestitao igračima na svemu što su dosad napravili, sada imamo dva dana odmora koji nam je vrlo potreban, a zatim slijede pripreme za ono što nas očekuje.

Vezane vijesti

Ettore Messina: Vrlo je teško igrati protiv momčadi poput Valencije. Ova nam je pobjeda vrlo važna jer mi je bila važna reakcija nakon Maccabija. U drugom poluvremenu smo igrali mirno i kvalitetno, a posebno moram istaknuti briljantnog Felipea Reyesa.

Punih 19 minuta igralo se potpuno ravnopravno bez većih rezultatskih odskakanja da bi Valencia u posljednjoj minuti prvog poluvremena napravila 8:1 i otišla na odmor s lijepih 35:28.

Međutim, vrlo brzo je Real uzvratio, ušli su gosti puno bolje u treću četvrtinu te serijom 10:0 preuzeli vodstvo. Nakon tog lošeg povratka u meč, Valencia je ipak malo stabilizirala igri i do kraja četvrtine bila u potpunom egalu. U posljednjih deset minuta spasa nije bilo. Real je krenuo s 11:1, pobjegao na 66:53 i tu je priči bio kraj. Do kraja susreta gosti su mirno zadržali prednost i otišli do pobjede.

Kod Reala istaknuli su se Felipe Reyes s 23 poena i pet skokova te Darjuš Lavrinovič sa 16 poena i pet skokova. Ante Tomić igrao je tek 13 minuta, promašio sva tri šuta za dva, uhvatio tri skoka i podijelio dvije asistencije. Kod Valencije Rafa Martinez je ubacio 19 poena, a Kosta Perović 15 uz šest skokova.