Gol Srne, Šahtar prestigao Dynamo

Maja Giljanović • subota, 20.03.2010.

Hrvatski reprezentativac Darijo Srna u 21. je kolu protiv Zorye postigao svoj prvi ovogodišnji gol i pomogao Šahtaru u preuzimanju čelne pozicije od Dynama koji su u petak u Donjecku vodstvo protiv Metalurga prokockali u 81. minuti.

Uoči 21. kola Darijo Srna je upisao 18 nastupa u majici Šahtara i nije dao ni gola. Prezime hrvatskog reprezentativca prvi se put ove sezone upisalo na semafor protiv Zorye u pobjedi Šahtara od 2:0.

Vodstvo je Šahtaru u 25. minuti osigurao Willian, a bivši je hajdukovac podebljao prednost u 57. iz slobodnog udarca 20-ak metara od gola Zorye. Službene stranice kluba svog su kapetana proglasile igračem utakmice, a Šahtar je 16. ovosezonskom pobjedom preuzeo čelo na tablici dva boda ispred Dynama koji je odigrao utakmicu manje.

Kijevljani su u petak u Donjecku protiv Metalurga prokockali vodstvo iz 12. minute (Milevski), a loptu iza leđa Šovkovskog za 1:1 je u 81. minuti pospremio Mkitarjan. Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević za Dynamo je odigrao svih 90 minuta.

Bivši igrač Uskoka 30-godišnji Saša Đuričić odigrao je svih 90 minuta u trijumfu Tavrije protiv Vorskle (Feščuk u 67.), a bivši hajdukovac Mladen Bartulović u pobjedi Kryvbasa u Mariupolju (3:0) sudjelovao je zadnjih šest minuta.

Ukrajina, 21. kolo:
Arsenal - Zakarpatje 0:0, Vorskla - Tavrija 0:1, Metalurg (D) - Dynamo 1:1, Obolon - Karpaty 1:3, Iličivec - Kryvbas 0:3, Dnjipro - Čornomorec 3:1, Šahtar - Zorya 2:0, Metalist - Matalurg (Z) 4:0