Osijek 27:32 Međimurje
Međimurje

I Čakovčanima bodovi u Osijeku

Željko Kubatka • subota, 20.03.2010.

Osječki rukometaši su izgubili utakmicu koju su morali dobiti, gostujući čakovečki rukometaši odnose bodove boljom igrom u drugom dijelu...

OSIJEK – MKA*IPC 27:32 (13:13)

Premijer liga – 22. kolo
SD Zrinjevac – Osijek, gledatelja: 300
Suci: Barle - Vučić

OSIJEK: Juzbašić, Mišić 7, H. Kordi 2, Raljević 2, I. Kordi 3, Ivičić 1, Begonja, Tomas 3, Lojaničić 7(3), Rajković, Šikić 1, Skaramuca 1, Kurtović, Jurić.
Trener: Hrvoje Privšek.

Vezane vijesti

Obrane: Rajković (1+0), Juzbašić (13+0)
Sedmerci: 3/5
Isključenja: 4 minute

MKA*IPC: Lončar, Rodik 1(1), Varga 2, Balog 2, Karačić 7, Crnić 3, Zadravec 2, Vidaković, Marčec K., Mesarić 2, Krajner 1, Pašalić 2, Herman 5, Ćavar 7, Jelinić.
Trener: Josip Borković

Obrane: Lončar (0+0), Sladoljev (9+1)
Sedmerci: 1/1
Isključenja: 6 minuta

Čakovečki rukometaši su se pokazali kao pretvrd orah za osječke mlade rukometaše u utakmici u kojoj su domaćinima bili neophodni bodovi. S ovim porazom Osijek se zacementirao na pretposljednjem mjestu i teško da će dalje nastaviti natjecanje u Premijer ligi.

U prvom, puno bolje odigranom poluvremenu, domaći rukometaši su dobro igrali obranu s kojom zaustavili glavne strijelce IPC-a. Posebno je bio raspoložen i uspješan Mile Mišić, najbolji strijelac Osječana.

Dobra igra domaćih donijela im je prednost u 27. minuti 13:10 poslije četiri uzastopna gola. Gostujući trener Josip Borković uzima time out nakon kojeg Čakovčani golovima Dragana Ćavara uspijevaju poravnati do odlaska na odmor.

Preokret se dogodio na početku drugog dijela kada čakovečki rukometaši igraju puno agresivnije u obrani i brže u napadu. U 34. minuti je +2 za IPC što drže do polovice poluvremena. Osječani preko Raljevića konačno poravnavaju, no to nije dugo trajalo i sedam minuta kasnije već je 26:23 za goste.

Hrvoje Privšek uzima time out u 50. minuti, prebacuje Tomasa na vanjsku poziciju, a Raljevića na mjesto pivota. Ništa ne donosi rezultat i Čakovčani samo povećavaju prednosti i na kraju pobijeđuju.

Zaslužena pobjeda gostujućih rukometaša koji su u osječkoj dvorani Zrinjevac prikazali dobar i kvalitetan rukomet, a Osječanima ostaje da naprave sve što je moguće u slijedećim utakmicama za ostanak u Premijer ligi. U redovima IPC-a treba istaknuti strijelce sedam golova Igora Karačića i Dragana Ćavara, dok su najbolji Osječani bili vratar Martin Juzbašić i krilo Mile Mišić.