CO samo +3 protiv Nexea

Ivana Strahija • ponedjeljak, 22.03.2010.

Premijerligaši su odradili 22. kolo. Interesantno je bilo u Kutiji šibica, gdje su dobri Našičani namučili Zagrepčane, dok su u svim ostalim utakmicima domaćini odnijeli više-manje uvjerljive pobjede.

Nakon dugo vremena gledali smo u Premijer ligi konačno pravo suprotstavljanje CO Zagrebu, a Našičanima svakako treba čestitati na borbenosti tijekom cijelog susreta. Zagrepčani, koji se pripremaju za okršaje osmine finala Lige prvaka s Barcelonom, nisu djelovali baš dobro u prvih 30 minuta, kad su igrači Nexea imali i +3. Na poluvrijeme se odlazi s izjednačenim rezultatom, da bi u drugom poluvremenu majstor Balić odmah na početku okrenuo rezultat u korist domaćih, a Nexe više nije uspio dostići Zagreb. Najbolji je strijelac u redovima Croatia osiguranja bio Lazarov (7), a kod Nexea Blažević (8).

Karlovčani su pobijedili Buzećane, a utakmica je bila izuzetno napeta. U karlovačkoj dvorani je preko 1000 gledatelja svjedočilo napetoj utakmici, u kojoj su veliki udio neujednačenim kriterijem imali i suci. Domaći rukometaši muku su mučili s Buzetom, ali i vlastitim pogreškama, a tek su pred kraj utakmice uspjeli ostvariti prednost od +2. Najviše golova za Karlovačku banku dao je Višnić (5), dok je za Buzet najsretniji bio par Šunjić – Vrkljan, svaki sa po sedam golova.

Vezane vijesti

U Rijeci Varaždinci nisu uspjeli upisati bod(ove). Derbi sredine tablice otišao je Zametu, iako su početkom susreta Stepančić i Turković držali Varteks u prednosti. Probudio se međutim domaći Hrvatin i donio izjednačenje, koje su njegovi suigrači potom znali pretvoriti u prednost koju više nisu ispustili. Domaći golman Matošević imao je jako dobrih 18 obrana.

Siščani su bili vrlo uvjerljivi protiv Splita, a gosti su u tom susretu imali samo početak, kad su s tri gola (Varvodić, Žeravica, Matulić) došli do 0:3. Nakon toga spasa za Split više nema. U 34. minuti već je bilo +10 (20:10) za Sisciju. U gostujućoj ekipi najviše je golova zabio Matulić (9/13), kod domaćih su Bešlić i Bogunović dali po pet.

Svoju četvrtu pobjedu ove sezone Kutinjani su upisali protiv Dubrave, a do ta dva boda nije bilo lako doći. Gosti su bili neumoljivi i stalno tražili od Moslavine najbolju igru, na poluvremenu imaju čak dva pogotka više od domaćih. Kutinjani su proigrali u drugom dijelu, te su ekspresno otišli na +5, nakon čega povratka za Dubravu nije bilo. Najbolji strijelac za domaće bio je Lukes (8), a za goste Šandrk (9).

I u Metkoviću je oba boda zadržao domaćin. Gosti iz Zagreba nisu dobro započeli susret, domaći imaju +5 par minuta pred kraj prvog dijela, no u drugom poluvremenu Medveščak je, a posebno u završnim minutama, nešto bolji. Ipak nisu Zagrepčani uspjeli ozbiljnije ugroziti domaću prednost.Za Medveščak je najviše golova dao Tarabchia (6), dok je za Metković Paponja 11 puta pogodio mrežu gostiju.

Posljednja utakmica kola igrana je u Poreču, gdje je gostovao Bjelovar. Nakon izjednačenih dvadesetak minuta gostujuća ekipa počinje mnogo bolje igrati, pa je u 33. minuti u plusu čak četiri gola (11:15). Domaćima je trebalo dobrih deset minuta da se snađu u toj situaciji i izjednače na 19:19, a najefikasniji je bio Rađaković, kojem u bjelovarsku mrežu ulazi skoro sve što pošalje. Do kraja susreta pridružili su se i ostali igrači Poreča. Rađakoić je na kraju imao 11 pogodaka, kod gostiju je Đikić postigao šest.