Marseille 2:1 Lyon
Lyon

Lovren na klupi, Lyon pao u 81.

Maja Giljanović • nedjelja, 21.03.2010.

Bolji od dva Olympiquea je bivši europski prvak. Igrači Didiera Deschampsa pobijedili su četvrtfinaliste Lige prvaka Lyon i sasvim se približili trećem mjestu koje sljedeće godine vodi u treće pretkolo Lige prvaka. Auxerre Marseilleu bježi dva boda s tim da je Auxerre u odnosu na Marseille odigrao utakmicu više, a Bordeaux koji je na poleu te je i sam odigrao 28 utakmica od Marseillea je bolji samo tri boda.

Marseille se protiv Lyona proteklo desetljeće rijetko veselio, 2008. je slavio 3:1, četiri je puta osvojio bod, a od posljednjih šest gostovanja Lyona na Velodromeu Lavovi su slavili pet puta. Ovog puta nisu. Lyon je bio bolji protivnik prvih 20-ak minuta, ali Kallström u 10., Delgado u 12. i Gonalons u 19. propustili su zatresti mrežu Mandande.

U nastavku poluvremena intenzitet je pao, Marseille je uspostavio ravnotežu i malo-pomalo preuzeo inicijativu, ali ni Lloris nije morao vaditi loptu iz mreže. Najbliže je vodstvu bio Lucho Gonzalez u 36. minuti, ali udarac Argnetinca je prošao tik uz okvir gola francuskog reprezentativca.

Drugo poluvrijeme otvorila je prečka Pjanića s 20 metara u 46. minuti, Mandanda je bio svladan, ali BiH reprezentativca nije pomazila sreća, a najveću šansu za Marseille u 59. je minuti prokockao Niang. U 69. minuti najbolji mogući trenutak za svoj ovogodišnji prvijenac pronalazi Charles Kabore. 22-godišnjak iz Burkine Faso uoči Lyona u prvoj je momčadi Marseillea nastupio samo sedam puta i nije dao ni gola u 746 minuta koliko je odigrao, ali je fintom izbacio Kallströma, prevario Llorisa i donio Marseilleu prednost.

U 80. minuti 52,400 navijača na Velodromeu ušutkao je Batefimbi Gomis izjednačenjem na 1:1, ali niti minutu poslije Taiwo silovitim udarcem pronalazi put Marseilleu ka pobjedi. Lyon za koji je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren svih 90 minuta proveo na klupi može plakati za trećom minutom nadoknade i šansom Belfodila. 18-godišnjaku kojem je mjesto u špici Lyona otvorio Lisandro Lopez u 84. minuti zamalo se pretvorio u pun pogodak Claudea Puela, ali udarac tinejdžera je na olakšanje svih ljubitelja bivših (1993.) europskih prvaka prošao centimetar od stative gola Mandande.