Quevilly 42 godine poslije

Maja Giljanović • utorak, 23.03.2010.

10,490 navijača Quevillyja euforično je pozdravilo prolaz četvrtoligaša u polufinale Coupe de Francea. Nakon što su u osmini finala izbacili prošlogodišnje finaliste Rennes Quevilly je izbacio i Boulogne i nakon 42 godine izborio svoje treće polufinale Kupa u povijesti.

Finalisti 1927. (0:3 protiv Marseillea) i polufinalisti 1968. (1:2 protiv Bordeauxa) četvrtoligaš Quevilly je treći put u povijesti izborio polufinale Kupa Francuske. Quevilly briljira, uoči gostovanja Boulognea odigrali su osam utakmica, dali su 25 golova, a nisu primili nijedan. Boulogne je prvi koji je Rhoufiru skinuo paučinu s gola, ali ih nije pokolebao.

Amaterska družina odigrala je savršeno prvo poluvrijeme i pravo je čudo da je na odmor otišla s prednošću od samo gola razlike. Golovima Coquija u 11. i Laupa u 29. minuti Quevilly je vodio 2:0, a trenutak nepažnje u drugoj minuti nadoknade poluvremena platili su golom Marcqa.

Vezane vijesti

U drugom poluvremenu trener Regis Brouard svojim je igračima naložio da stanu na loptu, sakriju je igračima Boulognea i zatvore prilaze svom golu. Taktika se pokazala punim pogotkom, jedan od rijetkih u drugom dijelu izleta u protivnički šesnaesterac je urodio plodom za 3:1 (Ouahbi u 67.) i slavlje je moglo početi.

Boulogne se nakon 0:0 protiv Lyona, 3:1 protiv Nancyja i 2:0 protiv Lorienta u posljednje tri kola Le Championnata nadao prolazu, ali se nasukao u Rouenu. Quevilly, jedini amaterski klub u povijesti koji je osvojio prestižni turnir juniora Coupe Gambardella i čiji je Daniel Horlaville jedini francuski igrač svih vremena koji je poziv u reprezentaciju zaslužio u amaterskom klubu (1969.), prvi je četvrtoligaš u polufinalu Kupa nakon Montceau-les-Minesa (izbacili 2007. Bordeaux u osmini finala i Lens u četvrtfinalu, a Sochaux ih je izbacio nakon produžetaka) prije tri godine.