Ostali sportovi

Tkalčec broncu pretvorila u srebro

Maja Giljanović • utorak, 23.03.2010.

Hrvatska reprezentativka Tijana Tkalčec u Dohi je na trećem ovogodišnjem Svjetskom gimnastičkom kupu osvojila srebrnu medalju na preskoku. Robert Seligman i Filip Ude su četvrti i šesti u finalu konja s hvataljkama, a Tomislav Marković peti u finalu vježbe na tlu.

Brončanu medalju iz Dohe prošle godine Tijana Tkalčec je na trećem ovogodišnjem Svjetskom kupu pretvorila u srebro. 20-godišnja Čakovčanka je nakon 13,687 u kvalifikacijama u finalu preskoka zaslužila 13,637 (za salto s pola okreta je zaradila 13,750, za salto s okretom za 360 stupnjeva 13,525) i osvojila drugo mjesto iza Južnoafrikanke Jennifer Khwela (13,850) i ispred Wong Hiu Ying iz Hong Konga (13,487).

Tomislav Marković je prošle godine blistao i osvojio zlato na parteru, ovog puta ocjena 14,875 mu je donijela peto mjesto. Nije mu pomogla ozljeda lakta zarađena prilikom izvođenja salta i pol, ali je boli u inat poboljšao ocjenu iz kvalifikacija (14,850). Podij su izborili Kinez Huang Yuguo (15,200), Japanac Hisashi Mizutori (15.075) i Nizozemac Jeffrey Wammes (15,050).

U finalu konja s hvataljkama Robert Seligman i Filip Ude su zauzeli četvrto i šesto mjesto. Jedini hrvatski gimnastičar finalist Svjetskog prvenstva Seligman je dobio ocjenu 14,500, a srebrni olimpijac Ude 13,500. Zlatni je trostruki europski prvak Mađar Krisztian Berki (15,750), srebro je uzeo Nijemac Sebastian Krimmer (15,200), a broncu Kinez Dong Zhen Dong (14,925).

U srijedu Marijo Možnik nastupa u finalu na preči, a Tina Erceg u finalima na gredi i parteru.