Kataloncima bodovi u gostima

Željko Kubatka • srijeda, 24.03.2010.

Poslije uzbuđenja u Kupu kralja španjolski rukometaši nastavili su s prvoligaškim utakmicama u kojima je katalonski Granollers bio uspješan na gostovanju kod Arratea, dok su Aragón i La Rijoa ubilježili pobjede kao domaćini...

U Eibaru su se susreli Arrate i Granollersa i u pravoj prvenstvenoj utakmici domaćini su stalno bili blizu i na dostizanje gostujuće prednosti. Kataloncima su pripale završnice prvog i drugog poluvremena što im je bilo dovoljno za osvajanje bodova.

Odlično su odigrala braća Čutura svaki na svojoj strani. Za Arrate najbolji strijelac sa sedam golova je bio Dalibor, dok je Davor zabio osam za pobjedničku ekipu Granollersa.

U Logroni su gosti bolje započeli utakmicu i imali vodstvo. Međutim, domaćini do odlaska na odmor uspijevaju napraviti prednost od tri gola (13:10). Do treće minute nastavka prednost za domaćine je već 16:11. Gostujući rukometaši iz Alcobendasa više nisu našli načina kako dostići prednost domaćina i domaći rukometaši bez problema do kraja održavaju prednost. Šest golova za goste je postigao Samuel Trives, kao i Marc Amargant za domaću Naturhouse La Rioju.

U Zaragozi Aragon je s dosta muke i napora osvojio bodove protiv Lábaro Toleda. Gosti su cijelo prvo poluvrijeme vodili i riješili ga u svoju korist 14:12. Na početku drugog dijela domaćini prave 3:0 i prelaze u vodstvo. Istom mjerom uzvraćaju gosti za preokret s kojim tada oni vode 17:15.

Sve do 47. minute gosti održavaju boljom igrom vodstvo, a Aragon s boljom završnicom pobjeđuje i osigurava dva važna boda s kojima se bodovno izravnao s četvrtim Ademarom. Odlično je za Aragon odigrao oporavljeni srpski reprezentativac Ivan Stanković i sa šest postignutih golova bio je drugi strijelac. Antonio Cartón je zabio devet golova.