Monacu spas u zadnji čas

Maja Giljanović • srijeda, 24.03.2010.

Nakon Quevillyja i PSG-a treći polufinalist Coupe de Francea je Monaco. Suigrači Jerke Leke i Darija Šimića bez njih dvojice protiv Sochauxa su gubili 2:3, spasili se u četvrtoj minuti nadoknade i u produžecima slavili 4:3.

Utakmica četvrtfinala Kupa između Monaca i Sochauxa nije obećavala spektakularan nogomet, klubovi su ovo koji su u Le Championnatu u posljednjih šest utakmica postigli ukupno dva gola svaki, ali pomisao na plasman u polufinale Kupa iz njih je izvukla najbolje.

Monaco je u prvih 15 minuta gospodario travnjakom, lopta je u njihovom posjedu bila 60 % vremena, ali propustili su prvu veliku šansu (Parku je u 10. minuti sjajnim refleksom obranio Richert) i ubrzo "popili" gol. Boudebouz je otvorio golijadu u 29. minuti, 20-godišnji veznjak briljantno je s 45 metara lobao Ruffiera i doveo goste u vodstvo.

Vezane vijesti

Monaco je zamalo izjednačio u 30., ali Nenea je zaustavila stativa. Kneževi se nisu pokolebali i četiri su se minute poslije vratili u egal golom Puygreniera, a u 38. potpuni je preokret djelo Harune iz prekrasnog voleja.

Dalmat u 48. zabija za 2:2, a u 71. inicijativu ponovno preuzima Sochaux golom Browna za 3:2. Richert je u 87. minuti odlično skinuo udarac Nenea i izgledalo je da je pitanje polufinalista odlučeno. Sochaux je u trećoj minuti nadoknade prokockao sitauciju 3 na 1 i u sljedećem napadu platio skupu cijenu. Pino je u pet do 12 izjednačio, pomoglo je i što je lopti smjer blago promijenio Perquis i zavarao svog golmana i Monaco je u četvrtoj minuti nadoknade izborio produžetke.

Niti pet minuta poslije Maazou je čovjek odluke. 21-godišnji napadač iz Nigera našao se u pravo vrijeme na pravom mjestu i nakon obrane Richerta udarca najboljeg igrača utakmice Pina zabio za 4:3.

Jerko Leko i Dario Šimić nisu dobili povjerenje trenera Guya Lacombea, ali Monaco gura dalje prema svom šestom Kupu u povijesti i prvom od 1991.

U posljednjoj utakmici četvrtfinala hrvatski reprezentativac Vedran Runje je primio gol u 1. minuti, ali Lens je protiv Saint-Etiennea pronašao put ka pobjedi. Gol Mirallasa poništio je Eduardo u 36. minuti, Yahia je preokrenuo u 75., a Roudet je stavio točku na i u 89. minuti.