Vodeni sportovi

Primorac suveren u Herceg Novom

Vedran Babić • srijeda, 24.03.2010.

Aktualni europski prvak Primorac na suveren je način odradio prvu četvrtfinalnu utakmicu s velikim rivalom Jadranom iz Herceg Novog kojeg vodi hrvatski stručnjak Ivica Tucak. Zahvaljujući vrhunski odigranoj drugoj i trećoj četvrtini Kotorani se kući vraćaju s prednošću od pet golova.

Jadran CKB HN - Primorac Kotor 9:14 (4:3, 1:5, 3:5, 1:1)

Euroliga, prva utakmica četvrtfinala
Herceg Novi, Bazen instituta "dr. Simo Milošević"

Suci: Bock (Njemačka), Severo (Italija)

Jadran CKB HN: Ščepanović, Sekulić, Bebić, Elez, Vukčević, Radović, Janović (4), Gojković, Ivović (3), Zloković (1), Klikovac, Jokić (1), Perčinić. Trener: Ivica Tucak.

Primorac: Radić, Dr. Brguljan, Crepulja, Petrović (1), Trajković (1), Da. Brguljan (2), Kiss (2), Azevedo (3), Pavlović (1), Drašković, Steinmetz (1), Šetka (2), Milić (1). Trener: Ranko Perović.

Igrač više: Jadran CKB HN 1/7, Primorac 4/6

Drugoplasirana momčad Jadranske lige napravila je veliki korak prema Final Fouru u Napulju. Iz Herceg Novog na uzvrat 14. travnja nose zalihu od čak pet golova što bi im trebalo biti dovoljno za prolaz.

Domaćini su dobro otvorili utakmicu i vodili 4:3 poslije prve četvrtine, ali su u narednih 16 minuta bili potpuno nadigrani od strane suparnika. Primorac je u ta dva perioda postigao čak deset, a primio samo četiri gola i okrenuo vodu na svoj mlin. Posljednja četvrtina nije donijela velike rezultatske promjene.

U strijelce se kod gostiju upisalo čak devet igrača od kojih je najefikasniji bio Tony Azevedo s tri. Kod Jadrana Nikola Janović je postigao četiri, a prvi topnik Jadranske lige Aleksandar Ivović tri pogotka, no njih dvojica nisu imali adekvatnu podršku svojih suigrača.

• Obrisan korisnik25.03.2010. u 02:39
    koja spektakularna utakmica, a ovakav izvještaj. doduše teško je napisat nešto više kad se utakmica ne pogleda, nego samo iz brojeva tj. statistike pravi tekst