Vodeni sportovi

Igra mačke i miša

Maja Giljanović • srijeda, 24.03.2010.

Vaterpolisti Partizana nakon prve utakmice četvrtfinala Eurolige mogu rezervirati karte za Napulj. Srbi su u Egeru od prve minute preuzeli kontrolu u bazenu, osvojili su sve četiri četvrtine i slavili golemih 12:4.

EGER - PARTIZAN 4:12 (2:5, 2:3, 0:2, 0:2)

Eger, prva utakmica četvrtfinala Eurolige
Suci: Sergej Naumov (Rusija), Filippo Gomez (Italija)

EGER: Szecsi, Santavy, Erdelyi, Graham 1, Barany, Kovacs, Hegedus, Varga, Feltham, Binder 1, Bundschuh, Harai, Biros 2. Trener: Gerendas

PARTIZAN: Soro, Mirković, Rađen 1, Korolija 2, Aleksić, Pijetlović 1, Prlainović 2, Gocić, Avramović, Mitrović 1, Vujasinović 5, Gak, Ćuk. Trener: Milanović

Igrač više: Eger 3/12, Partizan 6/6

Vaterpolisti Partizana u Eger su otputovali u ulozi favorita i od nje ni u jednom trenutku nisu bježali. Trener Crno-belih Igor Milanović je bio siguran: "Odigramo li kako smo se dogovorili naša će kvaliteta izaći na površinu".

Igrači su ga poslušali i nagazili na gas od prve minute. Prvu su četvrtinu osvojili 5:2 (vodili su 4:0), prvo su poluvrijeme u furioznom ritmu dobili 8:4, a nakon 10. minute Soro više nijednom nije vadio loptu iz mreže.

Njegove su suigrače u napadu u drugom poluvremenu zadovoljila četiri gola i uoči uzvrata na Banjici izborio praktički nedostižnih 12:4.

Partizan je pokazao zbog čega je jedina momčad koja je pobijedila u svim utakmicama u skupini i zbog čega se Upravi otvorio apetit uoči puta u Napulj na Final Four. Briljirali su u situacijama s igračem više i iskoristili svih šest napada u kojima su imali brojčanu prednost, a briljirali su i u obrani i svoj gol obranili u devet od 12 sitaucija s igračem više Egera.

Jedini koji je u Egeru zaslužio koliko-toliko prolaznu ocjenu je dvostruki strijelac Peter Biros (u izboru službenog magazina FINA-e drugi najbolji igrač od 2000. iza Tamasa Kasasa), a čistu desetku je u Partizanu zaslužio peterostruki strijelac Vladimir Vujasinović. Na semafor su se upisali i Miloš Korolija i Andrija Prlainović (obojica 2 gola) te jednom Nikola Rađen, Duško Pijetlović i Stefan Mitrović.