Vodeni sportovi

Briljantno prvo poluvrijeme

Maja Giljanović • subota, 27.03.2010.

Jug se iz Barcelone kući vraća pjevajući. Dubrovčani su u prvoj utakmici četvrtfinale Eurolige ušutkali Sant Sebastia, prvo poluvrijeme odigrali briljantno i u fazi obrane i u fazi napada i na koncu slavili 9:7.

BARCELONETA - JUG 7:9 (3:5, 2:3, 2:1, 0:0)

Barcelona, Sant Sebastia
Prva utakmica četvrtfinala Eurolige
Suci: Kiszelly (Mađarska) i Koganov (Rusija)

BARCELONETA: Lopez, Whalan 1, Lozano, Martin, Mann, Espanyol 2, Minguell 1, Ivović, Delgado, Valles, Perrone 2, Roca, Garcia 1, Fandos. Trener: Santiago Fernandez

JUG: Vićan, Vranješ 1, Bošković 2, S. Sukno 2, Joković, Seman 1, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović 1, Nižić. Trener: Elvis Fatović

Igrač više: Barceloneta 4/12, Jug 5/12

Peterci: Barceloneta 1/1, Jug -

Igrači Juga najozbiljnije su poslušali savjete svog trenera Elvisa Fatovića i izbjegli klopku u koju se uhvatila Mladost u svojoj utakmici u Barceloni u skupini A. Zagrepčani su u prvoj četvrtini gubili 0:3 i koliko god su bolje zaigrali u nastavku, više nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak (7:8).

Jug je u prvoj četvrtini ušutkao Sant Sebastia čvrstom obranom i efikasnošću u napadu. Igrači Barcelonete djelovali su izgubljeni u prostoru, sterilni i uspavani, a Dubrovčani su pogađali sa svih pozicija. Golom Lukaša Semana u situaciji s igračem više Jug je poveo 1:0, Albert Espanyol je izjednačio, a prednost Jugu je nakon stative Sandra Sukna vratio Tihomil Vranješ.

Thomas Whalan je ponovno izjednačio, ali golovima Paula Obradovića u posljednjoj sekundi napada i Miha Boškovića Jug prvi put stvara prednost od dva gola razlike. Javier Garcia iz peterca smanjuje na 3:4, a minutu prije kraja Nikša Dobud zabija za 5:3.

U drugoj četvrtini Perrone vraća na gol razlike (4:5), ali Andro Bušlje i Bošković ("žabicom" s trojicom Španjolaca ispred sebe pronalazi jedinu moguću putanju prema Lopezu) polovicom četvrtine dižu na 7:4. Espanyol je strijelac za 5:7 nakon što su Jugaši zastali vjerujući da će suci svirati peterac, ali minutu i pol prije konca prvog poluvremena Sukno prvi put podiže na tri razlike (8:5).

Treću su četvrtinu obilježile odlične obrane i ofenzivne greške. Perrone je iskoristio igrača više i smanjio na 6:8, Sukno je projektilom s devet metara podigao na 9:6, ali Marc Minguell pet sekundi prije isteka četvrtine zabija za prvu četvrtinu Barcelonete i ukupno za 7:9.

U četvrtoj četvrtini istaknuli su se Vićan i Lopez, Lopez je Barcelonetu spasio potopa, Vićanu je jednom pomogla i stativa, nitko se nije ni upisao na semafor i Jug zasluženo slavi 9:7.

Šanse igrača Santija Fernandeza da prvi put izbore Final Four na uzvratu 14. travnja ravne su nuli, Gruž je tvrđava na kojoj Jug obično nadoknađuje zaostatak iz prvog susreta (lani 9:11 protiv Partizana, prije dvije godine 8:12 protiv Olympiacosa), a ovog puta ima dva gola fore.

• Obrisan korisnik27.03.2010. u 20:59
    bravo jugaši. najbolja utakmica u sezoni u pravom trenutku.
  • Obrisan korisnik27.03.2010. u 16:29
    jeli zna neko oče biti prijenos uzvratne utakmice na hrt-u... Možda se i zaletim do Dubrovnika ali ako ne buden moga nadan se samo da hrt neće izostaviti i ovo...
  • Obrisan korisnik27.03.2010. u 14:10