Vodeni sportovi

Španjolci pali i u Gružu

Maja Giljanović • srijeda, 14.04.2010.

Barceloneta je u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Eurolige u Gružu pokazala zube, Jug se dobar dio utakmice mučio, ali je izborio vizu za Napulj. Pomoglo je i isključenje jednog od najboljih Španjolaca Xaviera Garcije početkom drugog poluvremena i Dubrovčani su se na krilima četverostrukog strijelca u napadu i hobotnice u obrani Andra Bušlje i šesti put uzastopce plasirali na Final Four.

Jug - Barceloneta 10:9 (2:3, 2:2, 4:2, 2:2)

Dubrovnik, Gruž
Uzvratna utakmica četvrtfinala Eurolige
Suci: Bianchi (Italija) i Spiegel (Njemačka)

JUG: Vićan, Vranješ, Bošković, S. Sukno 1, Joković 1, Seman, Marković, Bušlje 4, I. Sukno 2, Dobud, Drobac, Obradović 2, Nižić. Trener: Elvis Fatović

BARCELONETA: Lopez, Whalan 1, Lozano, Martin, Mann 1, Espanyol 1, Minguell 1, Ivović 1, De Lera, Valles 1, Perrone 2, Roca, Garcia 1. Trener: Santiago Fernandez

Igrač više: Jug 8/14, Barceloneta 2/11

Peterci: Jug -, Barceloneta 1/1

Situacija je izgledala odlično za hrvatskog prvaka u prvoj polovici prvog poluvremena, golovima Andra Bušlje i Sandra Sukna Jug je nakon četiri minute vodio 2:0, ali Španjolci su se probudili. John Mann je u trenutku uplivavanja isključenog Nikše Drobca smanjio na 1:2, peterac sviran Mihu Boškoviću Xavier Garcia je iskoristio za 2:2, a gosti su preokrenuli u samom finišu i golom Felipea Perronea poveli 3:2.

U drugoj četvrtini Nikša Dobud je pogodio prečku u trenutku kad je Barceloneta ostala s dvojicom igrača manje (Garcia, Valles), ali u sljedećem napadu identičnu situaciju ovog puta nije prokockao Ivan Sukno (3:3). Perrone je vratio Španjolcima prednost (4:3), ali isključenje Marca Minguella Bušlje je iskoristio za ponovno izjednačenje (4:4). Na odmor se ipak otišlo s prednošću Barcelonete i to unatoč poklon-bonu Xaviera Vallesa koji je sam ispred Vićana pogodio prečku, u sljedećem napadu Valles se sam iskupio i pogodio za 4:5.

Ni u prvom dijelu treće četvrtine igra Juga nije tekla tečno, nisu igrači Elvisa Fatovića bili pokretljivi kao u Barceloni, ali pomoglo je isključenje s pravom zamjene Garcije. Bušlje je izjednačio na 5:5, Thomas Whalan je prevario Franu Vićana za 5:6 tri i pol minute prije kraja, ali utakmicu je prelomila druga polovica četvrtine u kojoj je profunkcionirala suradnja Sandro Sukno - Paolo Obradović.

Isključenje Marca Roce Obradović je pretvorio u 6:6, Minguell je utišao Gruž u sljedećem napadu za 6:7, ali isključenje Davida Martina Obradović je ponovno na asistenciju Sukna iskoristio za 7:7, a četvrtinu je zaključio Ivan Sukno za 8:7 20 sekundi prije kraja.

U posljednjoj četvrtini Maro Joković podiže na 9:7, Espanyol vraća Barcelonetu u život (8:9), Blagoje Ivović je vraća i u egal, ali igrača više za prednost Juga od 10:9 ne propušta iskoristiti junak utakmice, sjajan u obrani i sjajan u napadu, četverostruki strijelac Bušlje. Vićan je u tim trenucima zatvorio prilaze svom golu, Španjolci su se predali i Jug se pakira put Napulja i polufinale 14. svibnja protiv Primorca.