Križanac bolji od Dinama

Maja Giljanović • ponedjeljak, 29.03.2010.

Hrvatski reprezentativac Ivica Križanac odigrao je svih 90 minuta u trijumfu Zenita protiv Dinama u Moskvi. U 3. kolu su nastupila i dvojica bivših hajdukovaca, BiH reprezentativac Dragan Blatnjak za Rostov i mađarski internacionalac Miklos Gaal za Amkar.

Hrvatski je reprezentativac Ivica Križanac odigrao svih 90 minuta u pobjedi Zenita usred Moskve protiv Dinama. Bivši pobjednici Kupa UEFA pitanje pobjednika su riješili u prvom poluvremenu golovima Dannyja (12.) i Bistrova (33.) jer pogodak Kombarova iz jedanaesterca u 66. minuti nije bio dovoljan.

Spartak i dalje ozlijeđenog Stipe Pletikose pred 40.000 je navijača slavio protiv Lokomotiva. Spartak je vodio golovima Suchog u 11. i Arija u 18. i izdržao nakon što su gosti bez bivšeg igrača Hrvatskog dragovoljca, Intera i Međimurja Tomislava Dujmovića preko Alijeva smanjili u 28. minuti.

U Vladikavkazu hrvatski U-21 reprezentativac Josip Knežević nije dobio priliku u remiju (0:0) svog Amkara protiv Alanije, bivši hajdukovac Miklos Gaal za Amkar je, pak, odigrao svih 90 minuta.

Bivši igrač Zagreba, Istre i Karlovca Goran Drmić nije sudjelovao u kolapsu Krila Sovjetov. Tom je u 12. minuti golovima Ivanova i Gultajeva gubio 0:2, ali se nije pokolebao. U život ih je vratio Mičkov iz jedanaesterca u 24. minuti, Kovalčuk je izjednačio u 32., a Jokić je u 39. minuti snuždio navijače u Samari golom za 2:3.

Bivši igrač Zadra i Hajduka i BiH reprezentativac Dragan Blatnjak od 69. je minute sudjelovao u pobjedi Rostova od 1:0 (Pavljenko) protiv Saturna za koji nije ulazio bivši igrač Varteksa Marko Topić.

Terek je u Kazanu protiv Rubina izvukao bod (0:0) zbog čega su branitelji naslova pali na drugo mjesto iza Spartaka iz Nalčika (2:0 protiv Sibira u Novosibirsku).

Rusija, 3. kolo:
Alania - Amkar 0:0, Mahačkala - CSKA 1:2, Rubin - Terek 0:0, Rostov - Saturn 1:0, Sibir - Spartak (N) 0:2, Spartak (M) - Lokomotiv 2:1, Krila Sovjetov - Tom 2:3, Dinamo - Zenit 1:2