Srni 76, Vukojeviću 90 minuta

Maja Giljanović • ponedjeljak, 29.03.2010.

Hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Ognjen Vukojević u 22. su prvenstvenom kolu zaboravili na kikseve sredinom tjedna. Šahtar je nakon eliminacije u polufinalu Kupa slavio protiv Arsenala, a Dinamo je nakon 0:1 protiv Zakarpatja u zaostaloj utakmici 13. kola u derbiju kola pobijedio Metalist.

Šahtar je kiks u polufinalu Kupa (1:2 u gradskom derbiju protiv Metalurga) zaboravio protiv Arsenala. Darijo Srna je odigrao do 76. minute, a bivši pobjednici Kupa UEFA su slavili golovima Jadsona u 14., Williana u 27. minuti i nakon što je goste 10 minuta prije kraja utakmice u život vratio Šacki Douglasa Coste u drugoj minuti nadoknade.

Od derbija kola ni d. Dinamo za koji je Ognjen Vukojević odigrao svih 90 minuta pregazio je trećeplasirani Metalist golovima Mihalika u 17. te Milevskog u 45. i 61. minuti (gostima nije pomoglo ni isključenje Devića u 33. minuti) i ostao dva boda iza Šahtara.

Nakon što je sredinom tjedna protiv drugoligaša Voluna izborila (2:1) finale Kupa Tavriji je 22. prvenstveno kolo poslužilo za predigru velike utakmice 16. svibnja. Tavrija, za koju je svih 90 minuta odigrao bivši igrač Uskoka Saša Đuričić, slavila je 1:0 golom Golajda u 68. minuti.

U remiju Krivbasa i Vorskle (1:1) posljednjih 15-ak minuta je sudjelovao bivši hajdukovac Mladen Bartulović, a bivši igrač Dinama i Zadra Denis Glavina koji je dobio šansu u 46. minuti ozlijedio se u 58. i napustio travnjak.

Ukrajina, 22. kolo:
Šahtar - Arsenal 3:1, Dinamo - Metalist 3:0, Zakarpatje - Obolon 0:1, Metalurg (Z) - Zorja 3:1, Čornomorec - Iličivec 1:1, Tavrija - Metalurg (D) 1:0, Krivbas - Vorskla 1:1, Karpati - Dnjipro 1:1

• Obrisan korisnik30.03.2010. u 00:58
    gostima nije pomoglo ni isključenje Devića u 33. minuti...kao dobro je kad ti iskljuce igraca, bolje igras, manje golova primis i to