Vodeći visoko pobijedili

Matej Milanović • četvrtak, 01.04.2010.

U 26. kolu njemačkog rukometnog prvenstva pobjede su upisali vodeći sastavi lige. Kiel je nadigrao Magdeburg, a HSV je svladao Göppingen. Gummersbach je poražen kod Rhein Neckar Löwena, a Grosswallstadt je u završnici preokrenuo rezultat s Lemgom i došao do pobjede...

HSV je protiv Göppingena otvorio s 3:0. Gosti su uspjeli izjednačiti nakon 16 minuta igre na 7:7, no Hamburg je ubrzo serijom od tri gola povisio na četiri gola prednosti. Do poluvremena je HSV nastavio bolje te je u svlačionicu otišao sa 17:12. U nastavku su lideri prvenstva bez većih problema kontrolirali rezultat.

Najviše su vodili devet razlike i to u par navrata. Domaće je predvodio Hans Lindberg s 12 golova, od čega dva iz sedmerca. Igor Vori je upisao tri zgoditka, Blaženko Lacković dva, a Domagoj Duvnjak jednog. Kod Göppingena je pak pet golova upisao Michael Thiede.

Kiel je zadržao korak s HSV-om nadigravši Magdeburg. Gosti su dobro odigrali prvo poluvrijeme, u kojem su čak imali i +2, a na odmor su otišli sa 14:14. Kiel je prvi korak prema pobjedi napravio serijom od pet golova za 22:18 u 40. minuti. Gosti su par minuta kasnije bili na dva gola minusa, 23:21.

No, nakon toga Magdeburg protivničku mrežu zatresao samo četiri puta dok su Zebre postigle 14 golova za uvjerljivo slavlje. Do pobjede su domaće predvodili Filip Jicha i Momir Ilić s deset golova, s tim da je srpski reprezentativac šest zabio iz sedmeraca. Za Magdeburg je sedam pogodaka upisao Andreas Rojewski, među kojima tri sedmerca.

Susret između Rhein Neckar Löwena i Gummersbacha su bolje otvorili domaći koji su rano došli do dva zgoditka prednosti i to su održavali kroz cijelu prvu dionicu. Na poluvrijeme se otišlo sa 16:13 da bi u nastavku Rhein Neckar Löwen povećao na 19:14. Gosti su s pet uzastopnih golova izjednačili na 25:25, ali je Löwen s tri zgoditka vratio osjetniju prednost.

Gummersbach se uspio vratiti na -1 pet minuta prije kraja, no u preostalom vremenu više nije tresao protivničku mrežu te su Lavovi mirno slavili. Do pobjede ih je predvodio Karol Bielecki s osam golova. Gummersbach je predvodio Viktor Szilagyi sa sedam golova, od čega četiri sedmerca. Vedran Zrnić je zabio dvaput, Drago Vuković jednom.

Zanimljivo je bilo u susretu Grosswallstadta i Lemga. Domaći su poveli 6:2 nakon deset minuta igre. Lemgo je na poluvrijeme otišao s dva gola minusa koje je nadoknadio već poćetkom nastavka, 11:11. Grosswallstadt je ubrzo vratio +3, ali je Lemgo ponovno izjednačio u 46. minuti. Lemgo je čak poveo 24:23 dvije i pol minute prije kraja. Međutim, zavrđnicu je puno bolje odigrao Grosswallstadt koji je s dva zgoditka preokrenuo rezultat i izborio pobjedu. Za domaće je sedam golova zabio Stefan Kneer, a devet ih je kod Lemga upisao Holger Glandorf.

Flensburg je kod Balingen Weilstettena poveo dva razlike u 15. minuti, 7:5, što je zadržao do poluvremena, 12:10. Početkom nastavka su gosti povećali na četiri razlike. Balingen Weilstetten se uspio približiti na minimalnu razliku u par navrata, ali je minutu i pol prije kraja Flensburg pobjegao na 23:18 i time riješio dvoboj. U obje momčadi su najbolji strijelci zabili sedam golova. Kod domaćih Benjamin Herth koji je realizirao pet sedmeraca, a kod gostiju Anders Eggert koji je sa sedam metara bio precizan šest puta.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710