1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 03.04.2010, 18:00 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 1.000
Suci: Batinić, Batinić, Lončar (svi Osijek)

Ivana Strahija • subota, 03.04.2010.

Varteks je iskoristio iznimno slabo izdanje gostiju iz Šibenika i upisao prvu proljetnu pobjedu, prvu pobjedu novog trenera Toplaka i prvu pobjedu u sedam kola.

Ivan Božić.
60'
9
Jusuf Dajić
60'
17
Antonio Jakoliš
75'
Branko Karačić

Mnogo više se očekivalo od Šibenčana u Varaždinu od onog što su pokazali gosti u subotnjem susretu. Istina, stigli su na hrvatski sjeverozapad Šibenčani bez nekoliko svojih prvotimaca, no to ne bi smjelo biti izlika za tako blijedo izdanje. Domaći su pak pokazali daleko najbolje domaće izdanje ovog proljeća, a konačni broj golova koje su Varaždinci postigli nije već dugo viđen u Varaždinu. Također, iako je najavio igru s dva napadača trener Toplak ipak je počeo s jednim, no uz bolju igru po bokovima i stvaranje viška u završnici, to je bilo i više no dovoljno za pobjedu.

U prvoj minuti, a kasnije više ne, dobar je bio vratar Šibenika Blažević, koji je obranio svoj gol od Mumlekovog šuta s 25 metara. Odmah zatim na drugpj strani igrališta kombiniraju Alispahić, Ademi i Elez, no Varteksova je obrana spremna na izazov.

Nakon zatišja od kojih desetak minuta Smrekar za dlaku promašuje Šibenikov gol, a par minuta potom mijenja se rezultat. Varteksov Sušac nije obavio svoj zadatak i nije zaustavio opasnog Zeca, koji mu je pobjegao i poslao loptu pod prečku varaždinskog gola za vodstvo gostiju.

Vrlo zabrinuta bila su lica drukera Varteksa, jer je u prošlosti mlada momčad vrlo loše reagirala na rezultatski zaostatak. Na sreću, u 26. minuti kapetan Mumlek hladnokrvno zabija s bijele točke nakon rušenja Šimeka u gostujućem 16-tercu, a minutu kasnije Smrekar je u solo akciji predriblao Gusića i loptu brzinom munje poslao u gol iza Blaževića za 2:1.

No, tu iznenađenjima nije kraj, jer u 31. minuti domaći već vode 3:1. Brezovec počinje kontranapad, dodaje do Glavice, ovaj na drugoj strani pronalazi Mumleka, a on vraća loptu za Šimeka. Njemu ostaje da nadmudri vratara Blaževića, u čemu uspijeva.

I u drugom poluvremenu Varaždinci su bolji. Samo je pet minuta trebalo čekati za novi gol Varteksa. Korner izvodi Brezovec, netko je izbija iz kaznenog prostora Šibenika, a ona dolazi do Glavice, koji vara svog čuvara i zabija loptu u gornji lijevi kut šibenske mreže za 4:1. Prvi je to bio gol u Varteksovom dresu 18-godišnjeg veznjaka, a ukupno njegova sedma utakmica za Varaždince.

U istoj minuti, 64., Šibenik ostaje bez trenera, a Varteks bez Škvorca. Šibenikov strateg Karačić poslan je na tribine zbog ne baš ugodne razmjene mišljenja sa sucem Batinićem, dok je Škvorc zaradio svoj drugi žuti karton.

No, igrač manje nije ni malo omeo Varteks u dobroj igri. Čak suprotno, varaždinski kapetan postavlja rezultat na 5:1 u 77. minuti. Brezovec je proigrao Mumleka, ovaj zaobišao Budišu kao da ga nema i zabio gol.

Do kraja utakmice potpuni raspad Šibenika, veliki pljesak za najboljeg igrača utakmice Mumleka, kojeg je na travnjaku zamijenio Hojski, te slavlje domaćih navijača.