1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 03.04.2010, 18:00 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 1500

Sportnet • subota, 03.04.2010.

Nogometaši Slaven Belupa konačno su dočekali prvu proljetnu žrtvu. Ogled sa sesvetskom Croatijom pokazao se rutinskim odrađivanjem posla za koprivnički sastav...

Ante Pokrajčić
46'
30
Marko Guja
54'

Petar Duspara
86'
Ivica Zelenbrz

Kao što se moglo i pretpostaviti, momčad Slaven Belupa iskoristila je gostovanje posljednjeplasirane Croatije iz Sesveta kako bi konačno okusila pobjedu u drugom dijelu prvenstva i tako prekinula niz bez pobjede koji se proteže još od studenog prošle godine i minimalnog slavlja nad Lokomotivom (1:0).

Igrači Zlatka Dalića brzo su pokazali Sesvećanima što ih čeka na Gradskom stadionu. Igrala se tek druga minuta utakmice kada je Nikola Šafarić ubacio loptu za Gorana Mujanovića, koji postiže svoj prvijenac u dresu Slavena Belupa.

Ni na drugi se pogodak nije dugo čekalo. U 13. minuti Slaven Belupo bježi u protunapad, a Igor Banović ruši Mateasa Delića, koji se nije uplašio nepisanog pravila da igrač nad kojim je napravljen kazneni udarac ne puca s bijele točke. Delić je sigurno pogodio za 2:0.

21-godišnji ofenzivac Slavena imao je u narednim minutama još dvije prilike za pogodak, no nije se više upisivao u strijelce, a u drugom je dijelu izašao zbog ozljede. Domaćini su nakon mirnije sredine pri kraju poluvremena opet podigli ritam, no bez učinka.

Kristijan Čaval i Mujanović bili su najbliže trećem golu na otvaranju nastavka, a najbolju priliku Croatije promašio je Ante Pokrajčić u 55. minuti. Njegov je pokušaj otišao preko gola.

To kao da je potaknulo Alena Marasa da preuzme stvari u svoje ruke. U 67. minuti uzeo je loptu, prevario nekoliko protivničkih igrača te s lijeve strane šesnaesterca pogodio desni kut Banovićevog gola za uvjerljivih 3:0.

Ipak, ni tu nije bio kraj sesvetskim mukama. Sudbinu im je zapečatio tek Matija Poredski pogotkom 15 minuta prije kraja utakmice. Na dodavanje Gorana Mujanovića nije imao težak zadatak pogoditi iz blizine, a Pero Pejić u završnici nije uspio postići ni počasni pogodak za fenjeraša prvenstva.

Slaven Belupo s nova tri boda prijeti šestom, odnosno sedmom mjestu, koja s bodom više drže Osijek i Lokomotiva. Croatia, s druge strane, može samo čekati kada joj više ni matematički neće biti spasa.