Vodeni sportovi

Medveščak potvrdio nadmoć

Tea Lokas • subota, 03.04.2010.

Medveščak je u 22. kolu Jadranske vaterpolo lige zasluženo odnio pobjedu protiv splitskog Jadrana rezultatom 10:8 koji je mogao biti i puno uvjerljiviji...

Medveščak - Jadran ST 10:8 (4:1, 2:3, 2:1, 2:3)

Zagreb, Bazen u Utrinama
22. kolo JVL

Medveščak: Petar Juraj Selem, Vlatko Burić, Luka Kolar, Domagoj Čule 2, Trpimir Jakovac 1, Mate Zeljak 1, Mislav Tomašić, Kristijan Milaković 3, Dino Vegar, Franko Geratović, Mateo Ćuk 2, Marko Dragčević 1, Marko Kavur, Goran Blažević. Trener: Ivan Asić.

Jadran ST: Miro Škiljo, Andro Franičević, Luka Vukić, Ivan Brnas 1, Maroje Gluhaić, Ivan Milardović 1, Boris Popović 1, Filip Vuleta, Domagoj Kuzmanić 1, Tomislav Pleić, Ivan Banovac 1, Bojan Matutinović 3, Marko Vlaić, Tim Hutten. Trener: Mirsad Zajmović.

Igrač više: Medveščak 1/4, Jadran ST 5/8
Peterci: Medveščak 1/1, Jadran ST 1/1
Suci: Albert Brala (Rijeka), Andrej Franulović (Rijeka)

Druga pobjeda u sezoni protiv istog protivnika donijela je potvrdu Medveščakove premoći u međusobnim susretima s Jadranom. Već nakon prvih 16 minuta domaćini su stvorili prednost od dva pogotka razlike, a nakon trećeg dijela prednost se povećala na tri (8:5).

Čak 10:5 bilo je u posljednjih osam minuta, no Splićani uspijevaju umanjiti i konačan rezultat pretvoriti u 10:8. Najbolji pojedinci u bazenu bili su Milaković na strani Medveščaka i Jadranov Matutinović, obojica s po tri pogotka.