Vodeni sportovi

Jug lako sa Splićanima

Matej Milanović • nedjelja, 04.04.2010.

Prve dvije četvrtine pokopale su ambicije Mornara u Gružu. Gubili su Splićani na poluvremenu 2:7 i koliko god se Jug u preostale dvije četvrtine opustio i primio šest golova, pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije došlo u pitanje...

JUG - MORNAR 14:8 (3:1, 4:1, 3:3, 4:3)

Jadranska liga 22. kolo, Dubrovnik, Bazen u Gružu

Jug: Nižić, Benić, Bošković, S. Sukno 4, Joković 1, Seman 1, Marković, Bušlje, I. Sukno 2, Dobud 3, Bautović 1, Obradović 1, Bijač, Šutalo 1, Trener: Fatović

Mornar: Kačić, Burić 2, Kragić Marinić, Čorušić, Kalebić, Oreb, Jerković 1, Vojković, Mataić, Udiljak, Marelja 3, Kovačić 2, Ban, Bratić, Trener: Kreković

Suci: Adžić (Kotor), Matijašević (Herceg Novi)

Igrač više: Jug 6/11, Mornar 4/12

Peterci: Jug -, Mornar 2/2

Jug je protiv Mornara sve riješio u prvom poluvremenu. Domaći su vodili dva razlike već nakon osam minuta, a do kraja druge četvrtine Jug je povisio na 7:2. Time je dvoboj bio praktički riješen. Gosti su uspjeli u drugom poluvremenu spriječiti da se poraz pretvori u katastrofu, ali su ipak na kraju izgubili sa šest golova razlike, 14:8.

Domaće je predvodio Sandro Sukno s četiri gola, dok je kod gostiju Marelja upisao tri pogotka. Jug je tako ostao na vrhu lige. U idućem kolu igrat će ključan dvoboj u Kotoru protiv Primorca koji zaostaje samo bod na ljestvici. Mornar će pak ugostiti Jadran iz Herceg Novog.