Dujmoviću gradski derbi protiv Dinama

Maja Giljanović • ponedjeljak, 05.04.2010.

Bivši igrač Hrvatskog dragovoljca, Intera i Međimurja Tomislav Dujmović u četvrtom je kolu odigrao svih 90 minuta gradskog derbija protiv Dinama u kojem je Lokomotiv gubio 0:1 i na krilima dvostrukog strijelca Alijeva preokrenuo na 3:2.

Najjača utakmica četvrtog kola između CSKA i Zenita hrvatskog reprezentativca Ivice Križanca zbog nedostatka policajaca koji su najvećim dijelom usredotočeni na čuvanje gradskih žarišta od ponovnog terorističkog napada (prošlotjedni čečenskih udovica je u centru Moskve ubio 40 ljudi i ozlijedio ih više od 150) odgođena je za 14. travnja.

Gradski derbi između Lokomotiva i Dinama ipak je odigran. Gosti su bolje otvorili susret i golom Voronjina vodili od 22. minute, ali Lokomotiv je spasio Alijev. Ukrajinski reprezentativac isplaćuje svaki cent od 8.000.000 € koliko su čelnici Lokomotiva za 25-godišnjaka iskeširali u siječnju kijevskom Dinamu, Alijev je izjednačio u 45. i iz slobodnog udarca u 68. donio preokret.

Tri boda Lokomotivu je zapečatio Tarasov u 85. minuti i dobro za Lokomotiv da je jer Kombarov je u 88. iz jedanaesterca zabio za 2:3. Hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović odigrao je svih 90 minuta u visokom ritmu i bio jedan od istaknutijih igrača Lokomotiva.

U-21 reprezentativac Josip Knežević je sudjelovao posljednjih 25 minuta u pobjedi Amkara protiv Sibira (3:1 golovima Volkova i dvostrukog strijelca Peeva), bivši igrač Zagreba, Istre i Karlovca Goran Drmić je odigrao 75 minuta u četvrtom porazu uzastopce Krila Sovjetov (Bracamonte za 2:0 Tereka), a bivši igrač Zadra i Hajduka Dragan Blatnjak posljednjih 20 minuta u golijadi u kojoj je njegov Rostov izvukao deblji kraj protiv vodećeg na tablici Spartak Nalčika (2:5).

Bivši Varteksovac Marko Topić nije sudjelovao u remiju svog Saturna protiv prvaka Rubina (0:0), a Spartak i dalje ozlijeđenog Stipe Pletikose je odigrao 2:2 protiv Toma u Tomsku.

Rusija, 4. kolo:
Amkar - Sibir 3:1, Mahačkala - Alania 2:0, Spartak (N) - Rostov 5:2, Tom - Spartak (M) 2:2, Terek - Krila Sovjetov 2:0, Saturn - Rubin 0:0, Lokomotiv - Dinamo 3:2, CSKA - Zenit odgođeno