Bizkaia ponizila Xacobeo

Branimir Korać • utorak, 06.04.2010.

Odigrana su posljednja dva susreta 28. kola ACB lige, a oba su protekla u znaku domaćina. Bilbao je na svom parketu pregazio Xacobeo dok je Fuenlabrada bila bolja od Valladolida...

Košarkaši Bilbaa upisali su osmu pobjedu u nizu i iz opasne zone stigli u zonu doigravanja skočivši na osmo mjesto. U 28. kolu ugostili su Xacobeo protiv kojeg su pokazali svu snagu i pregazili goste s visokih 98:58. Gosti su bili posve podređeni, u jednom trenutku gubili su i s ogromnih 47 poena razlike (77:30) i nisu mogli izbjeći katastrofu.

U domaćem sastavu Janis Blums je ubacio 20 poena (6/9 trica), Renaldas Seibutis je dodao 14 poena i pet asistencija, Damir Markota za 27 minuta 13 poena (4/6) i pet skokova, a Marko Banić za 21 minutu ubacio je deset poena (5/8) uz dva skoka. Kod gostiju Jeremiah Massey je ubacio 12 poena, Reyshawn Terry 11, a Drago Pašalić za 24 minute sedam poena (3/8) uz dva skoka.

S druge strane Valladolid nije uspio prekinuti niz poraza te je upisao šesti posrtaj u nizu. Ovaj put su poraženi kod Fuenlabrade koja je slavila 78:70 u susretu u kojem je do pobjede došla zahvaljujući odličnom otvaranju drugog poluvremena. Prvih 20 minuta proteklo je u izjednačenoj igri da bi se domaćin početkom treće četvrtine napokon odvojio.

Gerald Fitch ih je predvodio s 20 poena i sedam skokova, a Chris Thomas je dodao 16 poena. Kod gostiju Isaac Lopez je ubacio 12 poena uz šest skokova, Stephane Dumas je također ubacio 12 poena, a Eulis Baez je dodao devet poena i 11 skokova.