Maja Giljanović • subota, 10.04.2010.

Mladen Bartulović i Ognjen Vukojević vodili su jednu od glavnih uloga u utakmicama svojih Krivbasa i Dinama protiv Metalista i Arsenala. Bivši hajdukovac je dao gol koji je Krivbasu pomogao u osvajanju boda, a bivši dinamovac je postigao prvi gol u 3:1 pobjedi Kijevljana kojom su preuzeli prvo mjesto jer Šahtar Darija Srne je u Donjecku protiv Dnjipra odigrao samo 0:0.

Mladen Bartulović je odigrao jednu od zapaženijih uloga u remiju Krivbasa i Metalista. Gosti iz Harkiva od 32. su minute vodili golom Olijnika, ali bivši hajdukovac je izjednačio šest minuta poslije iz slobodnog udarca. Sedmi je ovo ovosezonski gol 23-godišnjaka i prvi u 2010. nakon što je posljednji postigao sredinom prosinca protiv Metalurga iz Zaporožja (1:3).

Fininho je ponovno dao inicijativu Metalistu, ali fenjeraš, za koji je Bartulović odigrao svih 90 minuta (zaradio je i žuti karton u 73. minuti), iščupao je bod golom Kicute u drugoj minuti nadoknade.

Svijetli primjer Bartulovića slijedio je i Ognjen Vukojević. Petica Dinama je u gradskom derbiju Arsenalu krasnim odmjerenim udarcem s vrha šesnaesterca zabila u 16. minuti i svojim drugim ovosezonskim golom nakon pobjedničkog protiv Krivbasa u 18. kolu utrla put Kijevljanima ka pobjedi (za 3:1 strijelci su bili i Magrao i Milevski).

Dinamo je preuzeo prvo mjesto ispred Šahtara koji je u Donjecku pred 38,195 navijača odigrao samo 0:0 protiv Dnjipra. Hrvatski kapetan Darijo Srna je odigrao svih 90 minuta, ali ovog puta nije bio s(p)retan kao prošli tjedan protiv Obolona kad je gotovo s aut-linije želio nabaciti, a zabio je gol vrijedan tri boda. Dnjipro se obranio i Šahtar je zbog slabije gol-razlike skliznuo na drugo mjesto.

Denis Glavina nije sudjelovao u remiju (0:0) njegove Vorskle u Čornomorecu, a Tavrija Saše Đuričića sutra igra protiv Zorje.

Ukrajina, 24. kolo:
Dinamo - Arsenal 3:1, Šahtar - Dnjipro 0:0, Krivbas - Metalist 2:2, Čornomorec - Vorskla 0:0, Metalurg (Z) - Obolon 2:1