Nacionalu prvi čin finala

Antonija Pavlić • utorak, 13.04.2010.

Nacional je slavljem nad Inerom u Splitu (4:2) vjerojatno riješio pitanje pobjednika ovosezonskog hrvatskog futsal Kupa, budući da kod kuće, na parketu Doma sportova u Zagrebu, veoma rijetko uopće gubi poene...

Inero - Nacional (0:1) 2:4

Hrvatski kup, prva utakmica; Sportska dvorana Gripe

Gledatelja: 1000

Suci: Šunjić, Janošević, Gabrilo

Inero: Blagajić, Radan, Dubovac, Radolfi, Jurjević, Alfirević, Talijančić, Gudelj-Velaga, Mijatović, Duvnjak, Klarić. Trener: Renato Čupić

Nacional: Stojkić, Capar, Nene, Suton, Ku.Morina, Ko.Morina, Ugarković, Šimurina, Grdović, Novak, Šestić, Humar. Trener: Tiago Polido

Strijelci: 0:1 Nene 19', 1:1 Radan 22', 1:2 Nene 24', 1:3 Grdović 37', 1:4 Grdović 39', 2:4 Radan 39'

U prvoj je utakmici finala ovosezonskog izdanja hrvatskog futsal Kupa zagrebački Nacional potvrdio dominaciju i pred tisućinjak gledatelja na Gripama slavio s rezultatom 4:2.

Gotovo sigurni novi hrvatski prvaci, od prve su sekunde preuzeli konce igre u svoje ruke i polako pleli mrežu oko Inerova gola. Splićani su se većim prvim dijelom susreta veoma dobro branili, no prvi su puta kapitulaciju morali parafirati u 19. minuti kada je Nene preuzeo funkciju egzekutora u prekrasnoj, pravoj "malonogometnoj" akciji.

Međutim, Inero već nakon dvije minute nastavka preko Radana dovodi rezultat u egal, da bi Nene ispravio "nepravdu" i u solo akciji na semaforu upisao rezultat - 2:1. U 37. minuti Robert Grdović lukavo podiže ljestvicu za još zgoditak, a dvije minute kasnije, poslije uvođenja igrača-vratara, isti igrač poentira za 4:1.

Odmah u sljedećem napadu strijelac prvog Inerova pogotka uspio je u munjevitom prodoru smanjiti rezultat i tako nešto optimističnije početi čekati uzvrat koji je na rasporedu 23. travnja u Zagrebu.