1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 14.04.2010, 18:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4.000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Novosel (Vrbovec), Dujela (Zadar)

Bernard Jurišić • srijeda, 14.04.2010.

Teškom mukom nogometaši Hajduka srušili su bunker Istre i ubilježili novu pobjedu. Sve do 78. minute odlijevali su Puljani splitskom pritisku, ali onda se po tko zna koji put ukazao Senijad Ibričić i donio Hajduku bodove...

Zoran Vulić

Hajdukov trener u utakmicu protiv Istre krenuo je s izmijenjenom formacijom u odnosu na najave. Od prve minute Poklepović je krenuo s tri stopera, a na vrata je zbog lakše ozljede Subašića po prvi put u ovom prvenstvu stao Vjekoslav Tomić. Na klupu je sjeo i Anas Sharbini, također zbog lakše ozljede.

Osim dva bljeska Tičinovića, ništa se nije događalo do 15. minute, kad je zaprijetio Oremuš. Cernat je okomitim loptama pokušavao probušiti obranu Istre, no njegovi ubačaji nisu pronalazili put do napadača.

Jedino uzbuđenje u prvih 45 minuta priredili su gosti. Alimi je u 27. minuti odlično izveo slobodan udarac s 25 metara, Tomić je već bio savladan, no Hajdukovce je spasila greda. Do odmora još su pokušavali zaprijetiti Ibričić i Skoko, no daleko je Hajduk bio od vodstva.

Drugo poluvrijeme otvorile su prigode Cernata i Ibričića, no u prvom slučaju Rumunj je bio neprecizan, a u drugom je vratar Lisjak odlično reagirao na Ibričićev udarac glavom.

Slijedile su minute i minute neučinkovite vrtnje lopte Hajdukovih nogometaša po Istrinoj polovici, a opasnije od ijednog Hajdukovog napada djelovao je ubačaj pred Tomića kojeg je Šehić poslao pod gredu. Činilo se da Hajduk neće dati gol do sutra. No, Istrin bunker ipak nije izdržao.

Igrala se 78. minuta kad je Oremuš poslao jednu loptu kroz sredinu kaznenog prostora prema drugoj vratnici. Lopta je zapela "u prometu", ali je ipak došla do Senijada Ibričića na drugoj vratnici, koji uspijeva pronaći rupu između Lisjaka i vratnice i trese mrežu za Hajdukovo vodstvo. Dotad iznimno neraspoloženi Ibričić još je jednom postao Hajdukov čovjek odluke.

Istra se nakon toga pokušala otvoriti i zaprijetiti, no najbolju prigodu propustio je Hajduk. Točnije - Anas Sharbini. Svašta je Anas promašio u svojoj kratkoj karijeri u Hajdukovom dresu, ali ovaj promašaj zabilježit će u životopis kao vjerojatno najveći. Dobio je loptu od Vukušića, zaobišao Lisjaka i umjesto praznih vrata s desetak metara loptu poslao u - gredu. Za glavu su se uhvatili svi na Hajdukovoj klupi i na tribinama.

Anas ipak nije postao Hajdukov tragičar, sačuvali su njegovi suigrači teško stečenu pobjedu i nastavili proboj prema vrhu ljestvice. Teškom mukom srušili su Hajdukovci bunker Puljana, a još je jednom Hajdukov spasitelj bio Senijad Ibričić.