Raštane opet na čelu

Vedran Babić • ponedjeljak, 19.04.2010.

Sedmom pobjedom u posljednjih devet utakmica nogometaši Raštana ponovno su zasjeli na vrh trećeligaške ljestvice. U 26. kolu su pred svojim navijačima s 5:1 deklasirali Neretvu i odvojili se dva boda od Dugopolja koje je u ovom kolu bilo slobodno. Do tri boda stigao je i trećeplasirani Uskok, a Omiš je pobjedom nad Hrvacama vratio nadu u ostanak.

Raštane su se u velikom stilu osvetile Neretvi za poraz u prvom dijelu sezone (3:1) slavivši na svom travnjaku s visokih 5:1. Goran Burčul je već u drugoj minuti zabio za vodstvo domaćina, no 20 minuta potom Pehar je izjednačio. Do poluvremena su Gregov i Batur vratili prednost Raštanama, da bi opet Batur te Gospić u nastavku postavili konačnih 5:1 za treću uzastopnu pobjedu.

S obzirom da je Dugopolje pauziralo u ovom kolu, Uskok je iskoristio mogućnost da se eventualnom pobjedom protiv Zmaja u Makarskoj približi drugoplasiranoj momčadi na četiri boda. Tu priliku igrači Deana Računice nisu propustili već su u potpunosti ukrotili igrače Zmaja i pobijedili 3:1.

Zahvaljujući pogocima Guća i Grbeše Klišani su na odmor otišli s 2:0, Adriano je šest minuta prije kraja susreta smanjio na 2:1, no već u sljedećem napadu Grbeša potvrđuje pobjedu gostiju. Makaranima je ovo četvrti poraz u zadnjih pet utakmica i morat će brzo pronaći formu ako žele izvući živu glavu iz nemilosrdne bitke za održavanje trećeligaškog statusa.

Jadran LP i Konavljanin su odigrali jedinu utakmicu bez pogodaka, a u dvoboju dvaju Primoraca bolji je bio onaj stobrečki i to rezultatom 2:1. Iako su gosti iz Biograda poveli preko Moravčića u samoj završnici prvoga dijela, domaćin je preokrenuo pogocima Ivice Lizatovića u 53. i 87. minuti.

Na gotovo identičan način Velebit je s 2:1 nadvisio Neretvanac, dok je Jadran KS na krilima dvostrukog strijelca Gorana Kapitanovića slavljenički prošao kroz Knin porazivši Dinaru 2:0. I konačno, Omiš i GOŠK (Du) su ubilježili važne pobjede u borbi za ostanak. Doduše, Omišani su unatoč uvjerljivom trijumfu protiv Hrvaca (3:0, hat-trick Ivana Šarića) i dalje na začelju no sada su ipak probudili već pomalo ugaslu nadu u ostanak. GOŠK je, pak, s 2:0 slavio u Unešiću kod Zagore, a strijelci su u posljednjih 13 minuta igre bili Bukmir i Bijedić.