Ostali sportovi

Kišerlovski i Miholjević u Top 10

Maja Giljanović • srijeda, 21.04.2010.

Hrvatski biciklisti Robert Kišerlovski i Vladimir Miholjević nakon druge etape Gira del Trentino zauzimaju pozicije u Top 10. Kišerlovski je nakon 172,5 km dugačke etape od Droa do San Martina di Castrozza osvojio 10., Miholjević 18. mjesto i ukupno su nakon polovice utrke deveti i 10.

172,5 km dugačku drugu etapu Gira del Trentino najjačim je finišem osvojio Riccardo Ricco, 26-godišnji Talijan je slavio ispred vlasnika žutje majice vodećeg u ukupnom poretku Aleksandra Vinokurova (Astana) na drugom i branitelja naslova Ivana Bassa (Liquigas) na trećem mjestu. U odličnom su se svjetli pokazali hrvatski biciklisti Robert Kišerlovski i i poboljšali plasmane iz prve etape.

Kišerlovski (Liquigas) je za Riccom zakasnio 11 sekundi i zauzeo 10. mjesto, Miholjević (Acqua&Sapone) za Kišerlovskim 10 i osvojio 18. mjesto, a obojica su se probila u Top 10 u ukupnom poretku. Kišerlovski na devetom mjestu za Vinokurovim zaostaje minutu i sedam, a Miholjević na 10. poziciji minutu i 10 sekundi.

Kazahstanac je najbližim pratiteljima pobjegao i na više od 16 sekundi iz kronometra (Garzelli), prednost veterana uoči predzadnje etape od Fiere di Primiero do Trenta (164 km) ispred Ricca na drugom mjestu iznosi 26, a ispred Michelea Scarponija (Androni Giocattoli) na trećem 29 sekundi.