Šibenčani pali kod Cedevitinih klinaca

Branimir Korać • nedjelja, 25.04.2010.

Odigrana su prva dva susreta dodatnih kvalifikacija za popunu A-1 lige košarkaša. Mladost je u Zagrebu iznenadila Šibenik, a Alkar je u svojoj dvorani nadigrao Međimurje...

Mladost je u Zagrebu napravila prvo iznenađenje u kvalifikacijama za popunu A-1 lige. Košarkaši Šibenika nisu imali pravu šansu, Cedevitina mladost je odigrala odličnu utakmicu i zasluženo slavila 87:75. U posljednjoj četvrtini Šibenik je zaprijetio smanjivši na tri poena razlike, ali domaćin se odmah uspio odvojiti te je pobjegao na nedostižnu prednost i lako priveo susret kraju.

Odličnu utakmicu odigrali su Buva koji je ubacio 19 poena uz 15 skokova te Kraljević koji je dodao 15 poena. Kod Šibenika veteran Maleš je bio najbolji s 21 poenom.

Alkar je u Sinju započeo borbu za povratkom prvoligaškog statusa te je u prvom susretu svladao čakovečko Međimurje 79:67. Domaćin je utakmicu prelomio u drugoj dionici kada je stvorio prednost koju je dodatno povećao na otvaranju drugog poluvremena i Međimurje se nije uspjelo vratiti.

Đapo s 19 i Erceg sa 17 poena bili su najbolji kod Alkara, a Klarić s 20 i Bilinovac sa 17 vukli su Međimurje.