Prva dva susreta gošćama

Željko Kubatka • petak, 07.05.2010.

U prve dvije utakmice 23. kola gošće su u Varaždinu i Rijeci uvjerljivo slavile…

U Varaždinu je gostovala Trešnjevka i već nakon prvih trideset minuta osigurala dva nova boda vodstvom 21:16. Nakon odmora je nastavljena igra iz prvog dijela s tim što je Boris Dvoršek dao priliku svim svojim rukometašicama.

Sve rukometašice Trešnjevke, osim golmanica, su postigle barem jedan gol, a najefikasnija je bila Renata Knježević sa šest golova. Lana Sušec je bila najbolja Varaždinka s deset zabijenih golova.

Zamet je izgubio početni zanos i dobru igru i sada sve teže pobjeđuje i osvaja bodove. Puljanke nisu imale milosti za domaće rukometašice i s 43 gola su im napunile mrežu. Sve je krenulo naopako za Riječanke poslije izjednačenja u 24. minuti na 13:13. Dugo je stajalo na semaforu brojka 13 kod domaćih, dok su gošće zabijale golove.

Na odmor se otišlo s +5 za Puljanke od čega se domaće nisu mogle oporaviti ni u drugoj polovici utakmice, a Arena je to iskoristila za visoku pobjedu. Posebno su bile raspoložene Selena Milošević i Tanja Kiridžić u pobjedničkoj ekipi s 10 i 11 postignutih golova. Dina Havić je uspjela postići, za nju, skromnih četiri gola.

Arena je privremeno zasjela na drugu poziciju dok se ne odigraju sve utakmice 23. kola tijekom nadolazećeg vikenda.