Lovren izravno u Ligu prvaka

Maja Giljanović • subota, 15.05.2010.

Lyon hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena iskoristio je povoljan raspored i u pet do 12 izborio izravan plasman u Ligu prvaka. Lavovi su pobijedili Le Mans i prestigli Lille koji je prokockao vodstvo u Lorientu. Lille je na koncu ostao i bez trećeg mjesta, Auxerre je golom u 89. minuti izborio pretkolo Lige prvaka. Uz Lille u Europsku će ligu sljedeće sezone i Montpellier, a kratkih je rukava ostao prošlogodišnji prvak i četvrtfinalist Lige prvaka Bordeaux.

Bivši dinamovac Dejan Lovren posljednjih je 90 minuta u Le Championnatu odgledao s klupe, a Lyon je protiv drugoligaša Le Mansa golovima Gomisa u 45. i Pjanića u 68. minuti osvojio tri boda i u foto-finišu izborio izravan plasman u Ligu prvaka. Lavovi su četvrtom pobjedom u posljednjih pet utakmica iskoristili pad Lillea u Lorientu.

Lille je vodio golom Ricarda Coste od 33. do 36. minute i izjednačenja drugog najboljeg strijelca lige Gameira. Ambicije gostiju potopio je Jouffre u 68. minuti, nije im pomoglo ni isključenje Vahirue u 90., a šok su doživjeli kad su čuli vijest s Auguste Bonala. Auxerre je, naime, golom dvostrukog strijelca Hengbarta u 89. minuti iščupao pun plijen protiv Sochauxa (2:1) i prestigao Lille na trećem mjestu. Auxerre je izborio pretkolo Lige prvaka, a Lille je skliznuo u Europsku ligu.

Vezane vijesti

Društvo u Europskoj ligi LOSC-u će praviti Montpellier. Igrači Renea Girarda svojim su predstavama tijekom čitave sezone zaslužili izlazak na europsku scenu u Parizu na Parku prinčeva protiv pobjednika Kupa PSG-a. Golovima Dernisa u 16. i 58. i Compana u 47. minuti odjurili su na 3:0, Parižani su smanjili preko Erdinga 10 minuta prije kraja, ali za preokret niti su imali vremena niti volje.

Praznih je rukava i večeras u Lensu i u Le Championnatu ostao Bordeaux. Bez Gregoryja Sertića Žirondinci su izgubili na Felix-Bollaertu (3:4), a ključni se trenutak utakmice dogodio u 6. minuti kad je Ciani zbog starta na Maoulidi zaradio isključenje.

Lens je golovima Maoulide i Sowa vodio 2:0, Wendel je vratio Bordeaux u život iz jedanaesterca i postigao 900. gol sezone u Ligue 1 (najviše golova je postignuto u ovoj sezoni od 1995.), a Bedimo zabija Kasraouiju u vlastitu mrežu za 2:2. Jedanaesterac je sviran i za Lens i u novo vodstvo Sang et Ora ga pretvara Jemaa, Maoulida podebljava na 4:2, a Wendel stavlja točku na i utakmice u kojoj je branitelj naslova ostao na šestom mjestu izvan Europe sljedeće sezone.

Golovima najboljeg strijelca Le Championnata Nianga (18) iz jedanaesterca u 41. i Ben Arfe u drugoj minuti nadoknade Marseille je na Velodromeu slavio protiv Grenoblea bez Josipa Tadića, a Jerko Leko je u remiju Monaca u Toulouseu (0:0) odigrao posljednjih 10-ak minuta.