Löwen ostao bez treće pozicije

Matej Milanović • utorak, 25.05.2010.

U 32. kolu rukometne lige Njemačke Berlin je slavio na gostovanju kod Rhein Neckar Löwena koji više nema niti teoretske šanse za peto mjesto. Dormagen je pak doma propustio pobijediti Magdeburg...

Rhein Neckar Löwen je na svom terenu ugostio Berlin u sklopu 32. kola rukometne Bundeslige. Gosti su bolje krenuli u utakmicu i vodili u početnih deset minuta, a nakon perioda u kojem je rezultat bio izjednačen, Berlin je nakon 20. minute opet preuzeo inicijativu i poveo 13:10. Lavovi su do poluvremena smanjili na minimalan zaostatak. Kontakt s gostima su držali i početkom nastavka, no nisu uspjeli izjednačiti i Berlin je s pet uzastopnih golova pobjegao na 21:15.

Nakon toga se domaći više nisu uspjeli vratiti i Lisice su lagano povećavale razliku sve do najvećih +7, koliko iznosi i završnih 33:26. Kod Löwena je osam pogodaka, od čega četiri sedmerca, realizirao Uwe Gensheimer. U redovima Berlina su pak po osam zgoditaka upisali Michal Kubisztal i Johannes Sellin, dok ih je Ivan Ninčević dodao sedam. Lavovi su ovim porazom izgubili i teoretske šanse da dostignu Flensburg na trećem mjestu.

Magdeburg je kod Dormagena krenuo odlično i poveo 6:2, no domaći su uspjeli serijom od šest golova preokrenuti na 9:7 u 17. minuti. Gosti su uspjeli ubrzo izjednačiti, ali je nova serija domaćih od četiri pogotka postavila rezultat na 17:12 nakon 29 minuta. Razlika se u nastavku smanjila na tri pogotka, ali je bila konstanta sve do same završnice.

U 53. minuti Dormagen je još vodio 28:25 i činilo se da će doći do bodova, no Magdeburg je u iduće četiri minute izjednačio. U posljednje tri i pol minute nije bilo nikakvih zgoditaka te su momčadi podijelile bodove. Kod Dormagena su šest golova upisali Niels Meyer i Michiel Lochtenbergh, koji je zabio četiri sedmerca, a kod Magdeburga je 11 pogodaka upisao Robert Weber, od čega pet sedmeraca.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710

• Obrisan korisnik25.05.2010. u 02:05