Varteks remijem do ostanka

Ivana Strahija • četvrtak, 27.05.2010.

Varaždinski rukometaši su uspjeli osigurati još jednu sezonu u Premijer ligi, remiziravši s Bjelovarom. Tik iznad crte ispadanja je Medveščak, dok su putnici u niži rang Moslavina i Osijek.

Posljednju šansu za ostanak u ligi Varteks di Caprio nije prokockao, već je protiv Bjelovara upisao svoj šesti remi sezone. Utakmica je u početku u potpunosti bila na strani domaćina, koji bez većih problema na poluvremenu imaju 13:8. Slično se nastavlja i u drugom dijelu susreta, sve do završnih par minuta, kad Bjelovarci ipak koriste nešto bolju fizičku spremu.

No, gosti su zaustavljeni prije nego se dogodila katastrofa po domaće, a bod je bio dovoljan za konačno 13. mjesto Varaždinaca. Najbolji je strijelac za Varteks bio Jeftić (6/8), a Tolić je obranio solidnih 14/41. Kod gostiju je najbolji strijelac bio Jurjević (6/11), ali su Bjelovarci imali dva raspoložena vratara, Karabatića (9 obrana) i Grgića (6 obrana).

Vezane vijesti

Pobjeda u Osijeku Moslavini je mogla pomoći tek u slučaju Varteksovog kiksa, ali Kutinjani u Osijeku nisu željeli riskirati. Poveli su 3:0 golovima Masneca, Sertića i Podvaleja, a Osječanima je trebalo jedno vrijeme da ih dostignu na 5:5. Barić, Podvalej i Sertić to ispravno shvaćaju kao opasnost i dižu rezultat na 11:6 za Moslavinu.

U drugom dijelu susreta osječka momčad nije uspjela zaprijetiti ekipi iz Kutine. Najbolji strijelac za domaće bio je Skaramuca (5/6), a isti je broj pogodaka imao i Kordi, ali iz više šuteva (5/11). Kod Moslavine su po šest golova dali Podvalej i Sertić.

Za konačni plasman važna je bila i utakmica Karlovca i Poreča. U slučaju pobjede Porečani su mogli ukrasti četvrto mjesto Čakovčanima, no to se nije dogodilo, već je Karlovac pobijedio s +5.

Nakon 6:6 u 14. minuti Karlovčani se rezultatski odmiču od gostiju, na poluvremenu je bilo 15:11, a u drugom dijelu Karlovac rezultat diže na čak +9 (21:12). Do kraja nije bilo dvojbe oko pobjednika. Najbolji je u redovima domaćina bio Zirdum (6/9), a kod gostiju Galijot (6/12).

Iako je Croatia osiguranje dužno odigrati još dvije zaostale utakmice, s Metkovićem i Splitom, to neće imati utjecaja na poredak na dnu tablice, pa su Osijek i Moslavina putnici u niži rang natjecanja, dok u Premijer ligu iz 1. HRL ulaze Gorica i Arena Jadrograd.