Osijek 19:48 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Povratak Penezić

Željko Kubatka • srijeda, 02.06.2010.

Podravka Vegeta je uz pomoć najbolje hrvatske rukometašice Andreje Penezić očekivano i visoko porazila ekipu iz Osijeka i sada se okreće završnici Regionalne lige u Podgorici.

OSIJEK CO - PODRAVKA VEGETA 19:48 (5:25)

Dukat 1. HRL za žene, 25. kolo
SD Fran Galović – Koprivnica, gledatelja: 100.
Suci: Bosak - Herceg

OSIJEK CO: Bandalo, Bošnjak 2, Krajnović 1, Franić 4(2), Šućur 2, Smoljo 1, Miškić 3, Jularić, Pastar, Mijatović, Mešković, Gašić, Bednjanec 6.
Trener: Branko Ivanuš

Sedmerci: 3/2
Isključenja: 6 minuta

PODRAVKA VEGETA:Žderić, Čović 2, Vukojević 2, Kožnjak 5, Pongrac 3, Vidak 1, Petković 1, Pavić 5, Zebić 9(1), Gaće 5, Poljak 4(1), Šerić 3, Jelčić, Pasičnik 3, Penezić 5.
Trener: Zdravko Zovko

Osječki klub je na zahtjev Podravke Vegete pristao biti domaćin u Koprivnici da Podravkašice ne bi morale putovati u Osijek pred put u Podgoricu na Final four Regionalne lige.

Dobra vijest je povratak Andreje Penezić koja nije bila u sastavu Podravke i reprezentacije od ozljede na Kup utakmici. Penezić je dobro odigrala i postigla pet golova, te pokazala da je spremna za utakmice s Krimom, Hypom i Budućnošću na završnom turniru Regionalne lige u Podgorici.

Naravno, pobjednik je od prve sekunde susreta bio poznat. Koprivničanke su povele sa 7:0 golovima iskusnijih igračica koje su započele utakmicu. U prvih trideset minuta "domaće" Osječanke su postigle samo pet golova, pa je Zdravko Zovko dao priliku svim Podravkašicama da se upišu u listu strijelaca u drugom poluvremenu.

Najuspješnija u postizanju zgoditaka je bila Maja Zebić (9), dok je Ivona Bednjanec šest puta bila uspješna. Obje ekipe su bile oslabljene, Ana Lovrak je nedostajala na osječkoj strani, a Mirande Tatari nije bilo u sastavu Podravke Vegete.

Do završetka sezone se igraju još dva nekompletna kola kada će se odlučiti koja ekipa napušta prvu ligu, uz TVIN Trgocentar.