Vedran Babić • subota, 05.06.2010.

Posljednja provjera uoči Svjetskog prvenstva nije bila odveć uspješna za nogometaše Italije. Oni su, naime, na gostovanju u Ženevi protiv Švicarske odigrali mršavih 1:1 i tako i drugu utakmicu u nizu ostali bez pobjede.

Bolji ulazak u utakmicu Švicarcima se isplatio u desetoj minuti kada je Gökhan Inler udarcem izvan kaznenog prostora matirao Federica Marchettija. Ipak, njihovo vodstvo nije dugo trajalo. Već u 14. Talijani vraćaju stvari na početak, a strijelac je bio Fabio Quagliarella. U preostalom razdoblju do poluvremena Švicarci su imali dvije lijepe prilike, Talijani jednu, no rezultat se nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme bilo je praktički negledljivo. Ni jedna strana nije bila previše zainteresirana za napadačke aktivnosti pa je rezultat iz 14. minute ujedno bio i konačni. Izbornik Italije Marcelo Lippi ne može biti zadovoljan jer je i u prošloj prijateljskoj utakmici s Meksikom ostao bez pobjede, točnije poražen je 2:1. Aktualni svjetski prvaci ne briljiraju, no svi znamo da se Talijane na velikim natjecanjima jednostavno ne smije otpisati.

Prijateljska utakmica, 5. lipnja (Ženeva):
Švicarska - Italija 1:1

• Obrisan korisnik06.06.2010. u 12:49
    tipično talijanski... ne bih se čudio vidjeti ih opet u finalu... pa čak i da pobijede... unatoč snažne Španjolske, Brazila, Argentine...
  • Obrisan korisnik06.06.2010. u 12:46