Dinamo opet bolji od Hajduka

Vedran Attias • nedjelja, 06.06.2010.

Zagrebački Dinamo osvojio je i osmo izdanje turnira Mladen Ramljak. Modri juniori u finalu su nakon izvođenja jedanaesteraca bili uspješniji od Hajduka dok je na isti način španjolski Villarreal došao do trećeg mjesta...

Sunčano i lijepo vrijeme te finale između Dinama i Hajduka privuklo je više od 2.000 ljudi na tribine pomoćnog stadiona u Maksimiru koji su, barem većina, na koncu kućama ipak otišli zadovoljni jer je Dinamo, kao i svaki put dosad, osvojio turnir Mladen Ramljak.

Finalna utakmica počela je nekako tromo, usporeno i nije bilo previše šansi, a Dinamo je dominirao. U takvoj igri gdje gledatelji nisu imali previše za vidjeti bolje se snašao Hajduk i već u 7. minuti poveo. Vuković je s 25 metara pucao iz slobodnog udarca, Zelenika vrlo loše reagirao i "poklonio" gostima vodstvo. Po receptu na seniore, Hajduk se tada povukao na svoju polovicu, a Dinamo, također po uzoru na seniore, nije mogao probiti čvrsti blok pa se igra domaćih svodila na vrlo loše udarce iz daljine.

Tek u nastavku, nakon što je trener Jeličić napravio nekoliko izmjena, Dinamo je stisnuo goste, počeo stvarati prilike i na koncu zasluženo izjednačio. Svakako treba naglasiti kako je Hajduk imao odličnu priliku iz kontre kod vodstva, no Zelenika se iskupio, obranio čistog zicera i ostavio svoju momčad u utakmici. 15 minuta prije kraja - 1:1. Mislav Komorski, koji je nekoliko puta dobro povukao prema naprijed, odlično se snašao, primio dugu loptu i rutinski poslao loptu u mrežu Hajduka za 1:1. Bilo je još nekoliko gužvi u šesnaestercu Hajduka, no ne i pogodaka pa se o pobjedniku odlučivalo udarcima s bijele točke.

U prve tri serije svi su bili precizni da bi potom strijelac vodećeg pogotka za Hajduk, Josip Vuković, loše pucao odnosno Zelenika dobro obranio. Na domaćinima je "samo" ostalo zabiti sve do kraja, a peti jedanaesterac, pobjednički, zabio je vratar Oliver Zelenika. Na koncu je tako od tragičara koji je poklonio gol Hajduku vratar Dinama došao do heroja te dobio nagradu za najboljeg vratara turnira. Najbolji strijelac je Josip Vuković dok je titulu najboljeg igrača turnira na koncu ponio Mislav Komorski.

Lijepi je ovo kraj sezone za juniore Dinama koji su tako nakon osvojenog naslova prvaka Hrvatske i na ovom turniru pokazali svoju kvalitetu.

Turnir Mladen Ramljak: Dinamo - Hajduk 1:1 (5:4 nakon jedanaesteraca)