Hajduk - Šibenik: Zbogom snovi o tituli...

HAJDUK - ŠIBENIK - 1:2 (0:1) (prekid u 81. minuti)
Pomoćnici: Strugačevac (Belišće) i Vuk (Čakovec)

HAJDUK: Pletikosa Stipe (7), Bulat Josip (6), Jažić Ante (6.5), Matić Stipe (5), Sablić Goran (5.5), Andrić Srđan (6) (od 56. Miladin Darko (6)), Vučević Goran (6) (od 78. Radeljić Ivan (-)), Baturina Mate (6), Bilić Mate (5.5), Leko Ivan (6), Vučko Jurica (6) (od 56. Srna Dario (6))

ŠIBENIK: Slavica Zoran (6.5), Antolić Ivica (7), Budanović Mladen (6.5), Mrzlečki Alen (6.5), Bakula Marijan (5.5), Ivica Ante (6), Karabeg Anel (6), Kovačević Daniel (7), Kovačić Mladen (6.5) (od 58. Jović Nedo(-)), Vincelj Tomica (7), Vuković Klaudio (7)

Strijelci: 0:1 - Vuković (31.), 1:1 - M.Bilić (58.), 1:2 - Vuković (79.)

Žuti kartoni: Sablić (4.), Vučević (62.) /Hajduk/, Vuković (13.), Kovačević (17.), Karabeg (23.), Kovačić (38.), Bakula (45. i 64.) /Šibenik/
Crveni kartoni: Bulat (30.) /Hajduk/, Bakula (64.) /Šibenik/

Šibenik je po prvi put u svojoj povijesti u prvenstvenom ogledu odnio bodove sa Poljuda, zalupivši Hajduku vrata pred snovima o tituli prvaka. Rezultat još nije poznat jer je utakmica prekinuta u 81. minuti, pri rezultatu 2:1 za goste, no tri boda na kontu Šibenčana ni u kojoj soluciji ne dolaze u pitanje. Završetak susreta i prekid u 81. minuti bacili su u drugi plan i vijest da su se u Hajdukovu momčad nakon duže pauze vratili Jurica Vučko i Goran Sablić, kojemu je ovo bio ligaški debi u 2000.

Od prve minute Šibenik je najavio da nema namjeru “bunkerašiti”, po ustaljenom običaju svih momčadi koje dođu na Poljud. Trener Lokica vješto je predvidio Hajdukove “crne rupe”, a da je bilo više koncentracije u gostujućem napadu, Šibenčani su mogli Hajduka izblamirati još više nego što je osramoćen nakon današnje utakmice. Sam Klaudio Vuković mogao je zabiti per-šest golova, brze šibenske transformacije iz obrane u napad nemogućim su učinile svaki pokušaj nekog slučajnog namjernika da razjasni tko je tu duboko na dnu, a tko se bori za titulu. Junak utakmice Hajdukv je vratar Stipe Pletikosa, samo zahvaljujući njegovim sjajnim intervencijama u 13., 24. i 65. minuti Vuković nije uspjevao ubaciti loptu u mrežu u situacijama “sam kao duh”. No, ni veliki Stipe nije mogao ništa u 31. minuti, kada je Vuković iz slobodnog udarca sa 17 metara potkopao loptu uz desnu vratnicu. Vodećem pogotku Šibenčana prethodio je crveni karton kojeg je zasluženo zaradio dotad najbolji Hajdukovac Josip Bulat, povukavši Vincelja za dres u situaciji kad je ovaj kretao sam prema Pletikosi. U 41. minuti, Hajdukova obrana već je po tko zna koji put izigrana, Vuković ponovno kreće sam prema Hajdukovom vrataru, zaobilazi i njega, no umjesto praznih vratiju na opće zaprepaštenje - gađa vanjski dio mreže.

Već sredinom prvog dijela ogorčeni navijači sa sjevera počeli su sa zvižducima, skandiranjem “Igrajte pi...”, čak i sa “Dobit ćete batine”, na adresu momaka u bijelom. Ipak, strasti su se malo primirile nakon što je u 58. minuti, iz slobodnog udarca Leko sa lijevog vrha šesnaesterca poslao loptu prema vratima, a Mate Bilić ju samo glavom “liznuo” za 1:1. Preokret u igri “bijelih” nastao je ulaskom dvojice mladića, Miladina i tko zna kojeg već ovogodišnjeg debitanta iz Hajdukove juniorske škole - Darija Srne. Kad je u 64. minuti, u jeku najvećih napada domaćina, konačno isključen nervozni gestikulant Marijan Bakula i brojčano stanje na travnjako se poravnalo - malo je tko mogao predvidjeti konačan epilog. Upravo su mladi Srna i Miladin u 66. minuti propustili najveće prigode pred Slavicom, izašavši oči u oči s njim, a Miladin je minutu kasnije sa dvadesetak metara naciljao i vratnicu.

Priča je okončana u 79. minuti, Budanović je sjajno ukrotio jednu loptu na tridesetak metara od gola, dok je veliki broj igrača istrčavao iz zaleđa, gurnuo si ju u for i ušao sam u šesnaesterac s lijeva. Kad mu je Pletikosa izašao u susret, poslužio je usamljenog Vukovića u sredini za novo zasluženo vodstvo gostiju. Minutu kasnije počinje drugi dio naše današnje priče...

Bez obzira na prekid i sva negodovanja publike i ulazak u teren, nije ovo bila najlošija predstava Hajduka ove sezone. Teško je Hajdukovce optužiti za nezalaganje, puno je bliža istini konstatacija da ova momčad Hajduka, kao i mnogi “napuhani talenti” jednostavno nemaju kvalitetu za bolje predstave i veći rezultat od ovoga što pružaju dosad. Šibenik je odigrao odličnu utakmicu, a da su barem pola sezone igrali kao što su igrali večeras, danas bi im brige oko opstanka bile kilometrima daleko...