Vodeni sportovi

Šitić deveta u Setubalu

Maja Giljanović • nedjelja, 27.06.2010.

Najbolja hrvatska plivačka maratonka Karla Šitić osvojila je deveto mjesto u utrci Svjetskog kupa na 10 km u Setubalu. U Portugalu su nastupila i braća Soldo, Josip je osvojio 17., a Tomislav 32. mjesto.

Karla Šitić je svrstavana u najuži krug favoritkinja utrke Svjetskog kupa na 10 km u Setubalu, Splićanka je slovila za jednu od tri najveće kandidatkinje za trijumf uz bok pobjednici utrke Svjetskog kupa u Viedmi aktualnoj svjetskoj i europskoj prvakinji i peterostrukoj pobjednici maratona Faros Njemici Angeli Maurer i pobjednici utrke Svjetskog kupa u Santosu Brazilki Ana Marceli de Jesus Cunhi.

18-godišnjakinja iz PK Grdelin ime je stvorila prošlogodišnjim četvrtim mjestom u ukupnom poretku, a u veljači je na 10 km utrci u Patagoniji osvojila i prvu veliku međunarodnu medalju za daljinsko plivanje od osamostaljenja Hrvatske. Osvojila je srebrnu medalju iza Maurer, a zlatnu joj je odnijela jedna stotinka sekunde.

Vezane vijesti

Na koncu su podij u Setubalu izborile Talijanka Martina Grimaldi (2h16:31,5) za udar ruke ispred Cunhe (2h16:31,8) na drugom i tri sekunde ispred Maurer (2h16:34,7) na trećem mjestu, a Šitić je doplivala do devetog mjesta (2h18:45,3).

U Portugalu su nastupila i braća Soldo iz PK Faros, Josip je osvojio 17. (2h07:10,7), a mlađi Tomislav 32. mjesto (2h28:42,9). Pobijedio je branitelj naslova ukupnog pobjednika Svjetskog kupa i višestruki svjetski prvak Nijemac Thomas Lurz (2h01:05,6) ispred legendarnog Bugarina Petra Stojčeva (2h01:06,6) i Sergija Fesenka iz Azerbajdžana (2h01:12,7).