Automoto

Lorenzo prvi i na startu

Lovro Štrbinić • subota, 03.07.2010.

Nakon pobjede na oba slobodna treninga Jorge Lorenzo je slavio i u kvalifikacijama te time osigurao sebi pole position u sutrašnjoj utrci. Ovaj put bio je nešto uvjerljiviji nego na treninzima...

Ništa iznenađujuće nije se dogodilo u kvalifikacijama, barem što se tiče plasmana na prvu startnu poziciju. Jorge Lorenzo postavio je vrijeme 1:42,046 te je tako iza sebe ostavio Stonera (+0,364) i De Punieta (+0,466) koji su se zajedno s njim izborili za prvi startni red.

U drugom redu bit će redom Pedrosa (+0,546), Spies (+0,664), koji je nakon slabijeg izdanja na drugom treningu ipak pronašao pravu brzinu, te Dovizioso (+0,820), koji je, eto, izborio mjesto oko kojeg se plasirao i na prethodna dva treninga.

Iza njih smjestili su se Capirossi, Espargaro i Marco Simoncelli. Posljednji koji je zabilježio zaostatak manji od jedne sekunde bio je Alvaro Bautista na desetom mjestu s 0,979 sekundi zaostatka.

Na začelju nije bilo ničeg iznenađujućeg, pa je tako japanski duo Akiyoshi i Yoshikawa uvjerljivo zasjeo na posljednje dvije pozicije. Oba vozača zabilježila su više od tri sekunde zaostatka.

Inače, kvalifikacije su odvožene po zaista vrućem vremenu, sličnom onom s prvog treninga, pa je temperatura zraka iznosila 35 stupnjeva, a temperatura staze čak 53 stupnja. Utrka se vozi sutra s početkom u 14 sati.