Srna predvodio Šahtar u demoliranju Tavrije

Maja Giljanović • ponedjeljak, 05.07.2010.

Ukrajinski prvak Šahtar u Zaporožju je u finalu Superkupa učinio smiješnima pobjednika Kupa Tavriju, predvođen kapetanom Hrvatske Darijom Srnom Šahtar je u gol iza sirotog Starceva utrpao sedam lopti.

Darijo Srna je na klupskom planu nastavio gdje je stao, hrvatski kapetan je nakon podizanja trofeja prvaka sa Šahtarom osvojio i Superkup.

Prvaci su se u Zaporožju poigrali s pobjednicima Kupa Tavrijom. Momčad iz Simferopolja u kojoj u prvoj utakmici sezone nije bilo mjesta za bivšeg igrača kliškog Uskoka Sašu Đuričića odigrala je solidnih pola sata, ali na poluvrijeme je otišla s golom zaostatka (1:2) i u nastavku se raspala.

Šahtar je u vodstvo doveo Gladki u 2. minuti nakon idealnog proigravanja Srne, Tavrija je izjednačila u 32. preko Feščuka, ali Jadson je favoritima osigurao vodstvo na poluvremenu golom u 35. minuti.

U drugom dijelu u obrani Tavrije je curilo na sve strane, Gladki je loptu iza leđa nesretnog Maksima Starceva poslao i u 51. minuti, Srna je u 67. namjestio gol i Willianu, a demoraliziranu Tavriju su dokrajčili zamjena za Gladkija Luiz Adriano (78. i 87.) i Rat u 90. minuti.

Osvajanjem svog trećeg trofeja Superkupa od samostalnosti nakon 2005. i 2008. (u bivšem Sovjetskom Savezu slavili su 1983.) momčad Šahtara je pokazala da je šest dana prije starta prvenstva i utakmice prvog kola protiv Kryvbasa iz Kryvog Roga na svom stadionu u Donjecku dosegla optimalnu formu.

Dynamo hrvatskog reprezentativca Ognjena Vukojevića u petak 6. srpnja gostuje kod gradskih rivala Obolona, a Arsenalu bivšeg hajdukovca Mladena Bartulovića u Kijev na noge dolazi Metalurg iz Zaporožja.

Ukrajina, Superkup:
Šahtar - Tavrija 7:1

• Obrisan korisnik12.07.2010. u 15:46
    Dario Srna je puno napravio u nog.karijeri ali nakon osvajanja Europskog kupa nije to bio više bio onaj stari Srna.Današnji Srna definitivno nema mjesta ni u jednoj velikoj momčadi ...
  • cameosis06.07.2010. u 20:15