Istra 1961 razbila Muru

Matej Milanović • ponedjeljak, 05.07.2010.

U svojoj prvoj prijateljskoj utakmici pred početak nove sezone nogometaši Istre 1961 porazili su slovensku Muru s 5:0...

Istra 1961 je, u sklopu priprema za novu sezonu, u Sloveniji odigrala prvu prijateljsku utakmicu. Protivnik je bio slovenski drugoligaš Mura. Trener Puljana, Ante Miše, utakmicu je iskoristio da isproba što više igrača, a momčad koju je poslao na teren u prvom dijelu povela je već nakon šest minuta.

Krajnc je napravio prekršaj za jedanaesterac, kojeg je iskoristio Boško Stupić za 1:0 Istre. Tim rezultatom se i okončala prva polovica utakmice, a hrvatski je sastav do visoke pobjede došao odličnim drugim poluvremenom.

Nakon desetak minuta nastavka Vitez je prouzročio još jedan jedanaesterac. S bijele točke je tom prilikom pucao Asim Šehić koji je povisio na 2:0. Novih deset minuta kasnije stigao je i treći gol. Istrani su krenuli u kontru koju je uspješno realizirao Goran Roce.

Istra 1961 je cijelim nastavkom igrala bolje od protivnika i nakon još jednog perioda od desetak minuta rezultat se ponovno promijenio. U 73. minuti treći jedanaesterac u korist Istre izveo je Šehić koji je pogodio za 4:0. Peti gol stigao je u 85. minuti kada je Mura izgubila loptu na sredini terena što su Puljani iskoristili za novu kontru i treći gol Šehića koji je povisio na konačnih 5:0. Nakon dobro odrađene premijere Puljane u srijedu očekuje okršaj s poljskom Jagielloniom.

Prijateljska utakmica, Murska Sobota:
Mura - Istra 1961 0:5 (Stupić 7'-11m, Šehić 57'-11m, Roce 64', Šehić 73'-11m, Šehić 85')