Srni 90 minuta u pobjedi Šahtara

Maja Giljanović • nedjelja, 11.07.2010.

Šahtar hrvatskog reprezentativca Darija Srna novu je sezonu otvorio pobjedom protiv Kryvbasa, kapetan Rudara je odigrao svih 90 minuta, nije izravno sudjelovao ni u jednom od dva gola branitelja naslova, ali je bio jedan od najrastrčanijih u momčadi Mircee Lucescua.

Kiks Dynama protiv Obolona (2:2) Šahtar nije ostavio nekažnjenim, prvaci su na svom travnjaku slavili protiv Kryvbasa i od viceprvaka se odmah nakon prvog kola odvojili na dva boda.

Šahtar nije briljirao kao prošli tjedan u Superkupu protiv Tavrije (7:1), ali je bio dovoljno dobar za goste iz Kryvog Roga, postigao dva, a nije primio nijedan gol.

Vezane vijesti

Kapetan hrvatske reprezentacije, kapetan Šahtara i najbolji igrač Ukrajine protekle dvije sezone, Srna nije izravno sudjelovao ni u akciji za gol Rakitskog u 32. minuti za 1:0 ni za gol Williana za potvrdu trijumfa šest minute prije konca utakmice, ali je odigrao svih 90 minuta i bio jedan od razigranijih u redovima Rudara.

Bivši igrač Uskoka s Klisa Saša Đuričić nije sudjelovao u porazu pobjednika Kupa Tavrije u Simferopolju od Metalista (0:1), a vodstvo na tablici je preuzela Vorskla nakon što je dojučerašnjem drugoligašu Volinu očitala lekciju u Lucku (4:0).

Ukrajina, 1. kolo:
Šahtar - Kryvbas 2:0, Dnjipro - Karpaty 1:0, Tavrija - Metalist 0:1, Volin - Vorskla 0:4