Varaždinci remizirali s Mađarima

Ivana Strahija • nedjelja, 11.07.2010.

U Kaposvaru su Varaždinci remizirali s tamošnjim istoimenim prvoligašem, a jedini je gol za Varteks postigao mladi Kokot.

Pred odlazak u Mađarsku trener Varteksa Samir Toplak kazao je kako će tek susret s jačim protivnikom otkriti pravo stanje u njegovoj ekipi, te da bi Kaposvar trebao biti upravo to. 12-plasirani mađarski prvoligaš u prošloj sezoni našim je nogometašima pružio dobru partiju, koja na kraju nije imala pobjednika.

Poveli su Mađari, golom Mischela s bijele točke u 13. minuti. Varaždinci su odmah mogli uzvratiti na isti način, golom iz penala, ali je udarac Brezovca obranio solidni Kovacs na vratima Kaposvara.

Do izjednačenja, nakon par propuštenih prigoda, Varaždinci dolaze u 83. minuti, kad Tkalčić dobro poslužuje Kokota, a on matira vratara za 1:1. Tim su remijem varteksovci ostali neporaženi u pripremnom razdoblju, a već u nedjelju poslijepodne igraju još jedan prijateljski susret.

Bit će to sudjelovanje na turniru humanitarnog karaktera u Svetom Iliji, gdje će Varteks odigrati revijalnu utakmicu s domaćinom. U plavom dresu trebali bi igrati oni koji su u Mađarskoj ostali bez značajnije minutaže.