Lakiću pogodak, Soldi poraz

Borna Rupnik • petak, 16.07.2010.

Hrvatski napadač Srđan Lakić još se jednom upisao na listu strijelaca svog Kaiserslauterna, dok je Anderlecht bio bolji od Soldinog Kölna...

Novi prvoligaš Kaiserslautern pripreme je nastavio prijateljskom utakmicom protiv FSV Frankfurta, a svoj je obol pobjedi dao i hrvatski napadač Srđan Lakić.

Put prema trećom slavlju u tri pripremna susreta Kaiserslauternu je otvorio Ilian Micanski nakon 13 minuta igre, a posao je za konačnih 2:0 Lakić dovršio u 54. minuti utakmice.

Köln je u međuvremenu odmjerio snage s nešto jačim protivnikom. U Njemačkoj je gostovao belgijski Anderlecht, koji je zbog gužve na cestama prvo zakasnio na utakmicu.

Međutim, nogometaši Zvonimira Solde nisu pružili posebno dobru partiju. Jedine su dvije prave šanse promašili Ioanita i Freis da bi Polak u 77. minuti donio minimalnu pobjedu Anderlechtu.

Köln u subotu igra s turskim velikanom Fenerbahčeom, na čijoj klupi sjedi bivši trener Kölna, Christoph Daum.